Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kivehető fogszabályozó tapaszt...

Kivehető fogszabályozó tapasztalatok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, lehetőségem lenne a felső fogsoromra kivehető fogszabályozót csináltatni. Nem rossz ez a fajta? Nem fognak mozogni később a fogaim?
2013. ápr. 13. 17:25
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én még ugyan nem vagyok 23 éves, de már túl vagyok 2 éjszakai és egy nappali (''állandó'') fogszabályzáson, de most jön a következő... Nekem a kivehető csak alul volt, de a hatásmechanizmusa gondolom ugyanaz. A doktornő azt mondta, hogy nappal is hordhatom, de étkezni nem szabad vele. Viszont az asztalnál kivenni nem túl gusztusos, szóval nem is kell mondani, nappal sose hardtam. Éjszakára első alkalmakkor egy cérnával kell/lehet rögzíteni a pizsomához, hogy nehogy legyeljem, megmozduljon stb. (Nem viccelek! :D A kis barna füzetkén, amit az orvos ad, annak a hátulján is leírták ezt...) Amúgy nagyon össze-vissza álltak a fogaim és kb. fél év alatt teljesen rendbe tette, csak ott rontottam el, hogy mikor első alkalommal felmerült, hogy ''kész'' vagyok, akkor nem is hordtam többet. Ma már bánom, mert néhány fogam visszakúszni látszik az eredeti helyére, ezért most készül a nappalim alulra. De összességében amit ajánlani tudok, hogy a jobb hatás érdekében, ha lehetőséged van rá, akkor hordd nappal is, mondjuk otthon; és hetente egy szájvízes oldatban (pl. Listerine) áztasd, hogy ne legyenek rajta bacik, és minél tovább használd, mert hosszú távon megéri.
2013. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én március közepén kaptam kivehetőt. Nekem a 2 első fogam nagyon előre áll és kb. 3 mm-es rés volt köztük. Most hét elején voltam állításon, hihetetlen h ilyen gyorsan dolgozik a készülék, mert most már csak olyan 2mm-es a távolság és egy kicsit hátrébb is mentek a fogak.

Szóval szerintem elég effektív. De az eredmény attól is függ h mennyire használod, én napi 22-23 órát használom, csak fogmosás/kajáláskor meg énekléskor veszem ki. Szóval én elég megszállottan használom, h mire jön a nyár, már szebb fogaim legyenek, addig még túlesek 2 állításon. :)

4 hetente szokták állítani, sűrűbben sajnos nem lehet, nehogy meglazuljon a fog, mert ahogy nekem mondták, amerről jön a nyomóerő, onnan leépül a fog, míg a másik oldalon meg felépül. És ennek az építő folyamatnak kell az 1 hónapos idő.

Nyugodtan vállald be a kivehetőset, olcsóbb is, hatékonyabb és gyorsabb is. Amikor először betették a számba, rendesen fájt az egész felső fogsorom tőle 1 hétig, de utána már beállt és nem fájt, mostani állításnál se fájt egyáltalán, pedig láttam h vagy 1 mm-t lecsiszolt a doktornő a fogszabi elejéből.

2013. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!