Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A megrepedt koronával mit...

A megrepedt koronával mit csinálnak?

Figyelt kérdés

2 napja megrepedt az elölről a második fogamon lévő korona. A hideg-meleg kisebb kínszenvedés lett és harapni sem tudok.

Úgy tudom hogy az első fogak koronázása ingyen van, de a javítása is? Hogy működik ez, leszedik az előzőt és pótolják vagy simán javítják?


Az a baj hogy már harmadjára nyúlnak a fogamhoz, először a helyi hentes (fogorvos) felépítette (de már az nap bevérzett alatta és elég csúnya lett, utána elmentem egy magán dokihoz, ő úgy-ahogy kijavította, majd egy harmadik fogorvos esztétikailag elfogadhatóan befejezte. De most meg megrepedt az összeillesztésnél...


2013. ápr. 14. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy új korona kell ha végigrepedt, de majd a doki megmondja, hogy tud-e vele valamit csinálni. Azt nem tudom honnan veszed, hogy az első fogak koronázása ingyen van, de sajna nem, minden koronáért fizetni kell még SZTK alapon is.
2013. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

javítani sajnos nem lehet. le kell vágni és újat készíteni.

és ahogy az első is írta, minden koronáért fizetni kell

2013. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pár éve építették fel a fogam, akkor nem kellett fizetni mivel a legelső négyet (vagyis négyet fent és lent) a TB támogatja, de akkor lehet h tévedek és nem koronát kaptam, de akkor mit?
2013. ápr. 14. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!