Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kihúzása ilyen...

Bölcsességfog kihúzása ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Föl van dagadva a jobb oldali mandulám vagy a nyirokcsomóm, nem tudom melyik, de jó nagy, szemmel is látható, mint egy here kb. Nem fáj meg ilyenek, de nem múlik el, pedig gyógyszert is szedtem rá (Isoprinosine). Szeretném holnap vagy holnap után kihúzatni a bal felső bölcsességfogamat, mert mostanában elég sokat fáj. Ilyen esetben ki lehet húzatni?
2013. ápr. 16. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínüleg antibiotikumot fogsz kapni, hogy lemenjen a a gyulladás, és ha ez megtörtént akkor fognak húzni, így a húzás sem lesz olyan fájdalmas, ha gyulladt a terület nem hat a fájdalomcsillapító sem
2013. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Antimod ***** válasza:

Az első válaszhoz hozzátenném, hogy a húzás egyáltalán nem fáj, legfeljebb utána lesz egy darabig enni vele, attól függően, mennyire van beágyazva, és kell-e ínyt vágni.

Viszont utána már semmi gondod nem lesz vele többé.

2013. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket már tudom, tettem már föl pár kérdést, mert nem tudtam rászánni magam:)

De a mandulagyulladás miatt nem lesz valami szövődmény?

2013. ápr. 16. 10:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Első lépésben antibiotikumot írnak fel és tesznek rá egy párakötést, hogy lemenjen a duzzanat. A fogeltávolítás csak ez után jöhet szóba, ha már lemegy a duzzadás.
2013. ápr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!