Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tályog az ínyen mennyire...

Tályog az ínyen mennyire veszélyes? Izületi veszélyeket okozhat?

Figyelt kérdés

13-14 es fogam felett egy tályog van, amely hetente vagy naponta kifakad nyomásra. Mind a 2 fog tömött, amalgán tömés van bennük, ha jól látom a 13-as fog keményen mögé is szuvasodott.


Ez az állapot legalább 1 éve tart, mikor mondtam a fogorvosnak, azt mondta hogy mivel a genny kifolyik ezért nem fog fájni soha.

Mostanában néha logikátlan helyen elkezd fájni az izomzatom, izületem olyan helyeken ahol nem éri nagy megterhelés, mégis belenyilal másodpercekre. Olvastam hogy ez lehet rohadó fogtól is, mennyire esélyes ez?


Mert ugye ott valami fertőzés vagy valami van, ha genny keletkezik, de eddig nem zavart, mivel az orvos is mondta hogy kifolyik. Ez nagyon lefogja az immunrendszert, tényleg okozhat izületi fájdalmakat? Elég jól látható helyen van ez a 2 fog, nem szeretném kihúzatni, gyökérkezelés már megvolt, 75%-a tömés a fognak.


Olyan írjon akinek volt tapasztalata ilyen foggal, vagy esetleg fogorvos vagy orvos, mert elég sok cikket meg mindent elolvastam, de van ahol csak a fájdalmat írják mint probléma, van ahol azt írják hogy kihat az egész testre stb stb.


2013. ápr. 19. 04:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszer kb 5 éve nekem is volt egy rossz fogam, tömés kiesett, nem foglalkoztam vele. Gondolom a kaja bekerült a gyökerekhez vagy ilyesmi. Oldalt lett egy pukli a fog mellet. Kifakadt kijött a tartalma, majd ujra és ujra... Nem fájt, nem hatott ki semmire, de kb 2 hétig volt, mert kihuzattam azt a hátsó fogat. Azóta nem volt ilyenem.
2013. ápr. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12_13as fog nincs alul felül jobb és bal oldalon van 8-8-8-8 fog
2013. ápr. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen évekig. Mikor fájni kezdett, kihúzattam. A gyökér teljesen szivacsos állapotú lett. Az izületeim gyakran fájnak.
2013. ápr. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
23-24* es fog, bal fent 3-4.
2013. ápr. 19. 05:57
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

a szem és metsző fogad?

Amúgy menj dokihoz/másikhoz/ ez nem vicc.egy rossz fog nagy bajokat tud okozni.

2013. ápr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A tályog egy baktériumokkal teli tasak,ami a véráramba kerülve nem csak ízületi,de szív problémákat is okozhat.Ezért fontos kezelni.
2013. ápr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!