Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha most nem fáj a lukas...

Ha most nem fáj a lukas fogam, azaz szerintem nem lehet nagy, akkor fájni fog-e a tömés?

Figyelt kérdés

Már voltam pár éve,és akkor semmi fájdalom nem volt,csak kellemetlen hideget éreztem. Akkor sem fájt előtte a lukas fog.

+ fogkövem van,és ha eltávolítják,közben mit érez az ember? volt, hogy itthon én magam szedtem le egy keveset,és arra gondoltam hogy az nem fáj,ha leszedik,de sokan írták azt, hogy nagyon fájt...

Most már eléggé parázok,pedig eddig egész nyugodtan álltam hozzá.:/


Ja,és nem volt érzéstelenítő persze, de attól szerintem még jobban paráznék,ha kapnék...az injekció nagyon irritál.


2013. ápr. 21. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A szuvas fog kezelését akkor csinálják érzéstelenítve, ha az üreg eléri a dentint is. Azt hogy ehhez az új szuvasodáshoz kell-e injekció, azt a fogorvos dönti el.

2. A fogkő leszedése otthon nem ajánlott, mivel megfelelő eszközök és szaktudás nélkül súlyosan károsíthatod a zománcréteget. Az hogy mennyire kellemetlen a fogkő eltávolítás, attól függ, hogy milyen fajtájú a fogkő. A koronai részen egy rezgő eszközzel szedik le (ultahangos vagy szonikus depurátor) - ez maximum annyira kellemetlen, mintha a rezgő mobilodat a fogadhoz érinted. Ha viszont a fogkő az íny alatti részbe is behatolt, vagyis a gyökér felszínére is rátapadt, akkor szoktak érzésteleníteni.

2013. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,a tömésből semmit nem lehetett érezni,állítólag kicsi volt a luk,és ezért.
2013. ápr. 30. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!