Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés mennyire fog...

Gyökérkezelés mennyire fog fájni? Magánrendelőben érdemes csak elvégeztetni, vagy meg tudja a háziorvosom is fájdalommentesen és jól csinálni?

Figyelt kérdés
10-12 hónapja tömték a fogamat és mondták, hogy menjek vissza azonnal, ha fájni fog. Utána fájt is, de annyira nem, hogy szükségem lett volna fájdalomcsillapítóra ezért a doki szerint ez a nem túl erős fájdalom természetes volt és én nagyon féltem a gyökérkezeléssel járó esetleges fájdalomtól, tehát szívesen elfogadtam a véleményét, úgy gondoltam várhat. 10-12 hónap óta viszont még mindig fájdogált, bár csak ha kicsit erősebben ráharaptam, vagy ha hideg érte, de másfél napja elég erősen rákezdett, az előbb bevettem egy algopyrint is. A mostani fájdalom mondjuk furcsamód teljesen más jellegű, most már hirtelen teljesen megszűnt a hidegre való érzékenysége a fogamnak és a nyomás is kevésbé fáj. Most olyan, mintha a fogam alatt fájna. Esetleg az történhetett, hogy most gyulladt be 10-12 hónap után? Mik a kilátások, nagyon fog fájni a kezelés? Magánrendelőbe kéne mennem megcsináltatni, vagy maradhatok a háziorvosomnál? Szerintem nem különösebben rossz orvos, nekem eddig jó tapasztalataim voltak vele, az anyagokat amiket használ szerintem sokkal jobbak mint az előző helyeken, de hallottam már róla rosszakat is. Mondott valami olyasmit még amikor tömte ezt a fogat, hogy a gyökérkezelés sikeressége érdekében menjek vissza azonnal ha elkezd majd fájni. Ez mit jelentsen? Amúgy 4 fogamat tömte de pont ennél a mostanra fájósnál mondta, hogy itt valószínűleg nem nagy a kockázat. Maradjak nála, vagy keressek magánrendelőt?

2013. ápr. 21. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Édesöcsém, te szívós lehetsz, mint egy teve, ha 10-12 hónapig elvakaróztál a fájós töméseddel:) a szakszerű tömés után 1-2 napra már nem kéne fájni semminek. Hogy bízol-e a dokiban, azt csak te tudod. Kérdezgess, érdeklődj.

A gyökérkezelés érzéstelenítéssel történik, kapsz egy csinos kis szurit és csak a fúrót fogod hallgatni :) Érzéstelenítés nélküli gy.kezelés során bármit örömmel vallanál be.

2013. ápr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tömésnek 1-2 nap után tényleg nem kéne fájnia. Viszont apumnak nem rég csináltak gyökérkezelést ő magánrendelőben volt nagyon rendes, megbízható dokinál,kapott érzéstelenítést és utána nem fájt neki semmi egyáltalán. Azt viszont neked kell tudnod,hogy megbízol e a dokidban.
2013. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elmentem végül a körzetishez, de nagyon hanyagul állt neki a dolognak és még az érzéstelenítés előtt inkább hanyagoltam a dolgot. Pár nap múlva elmentem magánrendelőbe, ott sokkal "szakmaiabban" álltak a dologhoz, a 3 csatornás fogamnak végül csak az egyik csatornája volt félig-meddig gyulladás alatt, csak annak a csatornának fájt egy picikét a kezelése, de abszolút kibírható volt. Köszi!
2013. ápr. 26. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!