Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyik fogammal másfél hónapja...

Egyik fogammal másfél hónapja járok dokihoz. Szerintetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Volt egy nagy dudor az ínyemen, eléggé fájt, ha megnyomódott. Elmentem dokihoz megnyitotta, úgyis volt kb 3-4 hétig. Minden alkalommal gyökér kezelte, tudni kell, hogy egy héten kétszer legalább voltam nála. Le is ment a dudor.

Ezután betömte kalciumos töméssel, aminek hatására a nyelvfelöli oldalon ismét dudor jelentkezett. Ma megint betömte, de dudor ugyanúgy ott van. Azt mondta, ha nem javul ki kell húzni, amit én nem szeretnék :( Gondolom ez érthető.


Szerintetek lehet valamit tenni ezzel, vagy várjak a csodára? :(



2013. ápr. 23. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van ha a gyulladás nem akar lemenni. Esetleg szájsebészetileg lehetne eltávolítani a tályogot, de végülis a fogorvosod dönt ebben, hogy alkalmas-e rá a fog.
2013. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy nagyon romlott a fog :( de az az érdekes, ha meg van nyitva akkor nem fáj.

Meg hogy a 6-os fogak ezt szokták csinálni :(


Köszönöm a válaszod. :)

2013. ápr. 23. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha meg van nyitva a tályog, akkor ki tud ürülni és nem feszít. Miután eléggé kiürült, akkor szoktak kálcium-hidroxidot betenni, hogy levigye a gyulladást, de úgy tűnik most nem volt elég hatásos. Esetleg antibiotikumos kezeléssel lehet csökkenteni a gyulladást, hogy kezelhető legyen.

A 6-os fog a szemfogak mellett a legfontosabb fogunk, úgyhogy a fogorvos biztos mindent megtesz azért hogy megmaradjon, de ennek ellenére is előfordulhat hogy ki kell venni.

2013. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy megtesz mindent, nem véletlen járok hozzá másfél hónapja heti 2x :(

Nem akarom elveszíteni a fogam.

Most Fájni nem fáj, de ott van a hólyag és feszít :(

2013. ápr. 24. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!