Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor áll helyre a szám?

Mikor áll helyre a szám?

Figyelt kérdés

Bocsánat az értelmetlen kérdésért de nem tudnám röviden megfogalmazni.

4 éve csak az egyik oldalon rágok, mert a másik oldalon van egy gyökér-kezelt fogam (tudom butaság de már nem tudok változtatni rajta). Tegnap voltam fogorvosnál és azon az oldalon amit eddig használtam betömött egy fogat, azóta az eddig nem használt oldallal rágok, és ez elég fájdalmas, mikor fog elmúlni? illetve mi okozza? (izomsorvadás?)



2013. ápr. 25. 18:31
 1/4 A kérdező kommentje:
ja igen azt elfelejtettem leírni hogy rágózni mindkét oldalon szoktam (kb heti egyszer de néha naponta) és olyankor nem érzem ezt
2013. ápr. 25. 18:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Az újonnan tömött foggal nyugodtan lehet rágni. A mai tömőanyagok már a rendelőben megkötnek a polimerizációs lámpa hatására, de ez érvényes az amalgámra is.

A gyökérkezelt fog is tökéletesen alkalmas a rágásra, vele csak annyi a helyzet hogy könnyebben törhet (tehát a magot ne ezen a fogon roppatsd össze). A rágóizmok a rágás típusának megfelelően, a használatban levő rész felé összpontosulnak. Egy kis plusz tornáztatással, gyakorlással a másik oldalon is meg fogod szokni az evést.

2013. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, csak megijedtem mert több valahol azt írták hogy évek alatt vagy sosem
2013. máj. 10. 18:38
 4/4 A kérdező kommentje:
több nélkül
2013. máj. 10. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!