Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy ha tömény...

Miért van az, hogy ha tömény édeset pl csokit eszem, fáj a fogam, pedig nincs lyukas fogam csak tömött? Lehet, hogy a tömés tette érzékennyé a fogamat?

Figyelt kérdés
Csak hátul az egik oldalon fáj, ahol van egy tömés is. Már több éve így van ez, azóta jártam fogorvosnál többször is, de nem talált lyukat.
2013. máj. 3. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha valakinek fognyaki érzékenysége van, akkor hidegre-melegre vagy édesre érzékeny lehet a foga. Vannak kifejezetten erre készült fogkrémek, amik használata segít kiküszöbölni az ilyen problémát.
2013. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Csak megerősíteni tudom az első válaszolót.

Nekem is ilyen problémám volt. +még visszább kell venni az édességek majszolásából is sajnos! :)

2013. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ezek szerint lukas fogad még lesz (az édességekből kiindulva) :D
2013. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Hogyhogy csak "volt"(ilyen problémád)? Elmúlt? Milyen fogkrémet használtál?
2013. máj. 4. 21:25
 5/7 anonim válasza:

A második válaszoló vagyok.


Sensodune-t használtam, valamint alig-alig ettem édességet. De ne úgy képzeld el, hogy ez kb. egy hónapig tartott. :) majdnem teljes 3 évig tartott mire úgy ettem meg egy csokit, hogy nem fájt sehol. Szóval kitartás! Bár az is igaz, hogy nekem az egész alsó-felső fogsorom fájt, nem csak egy terület. Szóval drukkolok, hogy hamar elmúljon!

Szia!

2013. máj. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2013. máj. 7. 23:10
 7/7 anonim válasza:
Szia! Tudom, hogy már régi kérdés, de segitett a fogkrém? Vagy használtál mást? Elmúlt a fájás? Nekem is ugyanez a problémám!
2015. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!