Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Te belemennél, hogy kihúzzák...

Te belemennél, hogy kihúzzák 2 maradandó fogad? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már majdnem egy éve van felül, állandó fogszabályzóm. Nagyon szép egyenes lett felül a fogsorom. De, tegnap azt mondták a fogszabályzáson, hogy felülről, 2 oldalról ki kéne húzni 1-1 fogamat. (De nem muszáj belemenni, csak ajánlott)

Merthogy állítólag egy kicsit előrébb van a felső fogsorom az alsó fogsoromnál.

Oké, hogy a fogorvos tudja, de annyira félek, hogy lesz valami rés a fogaim között. Két fog azért nem kis hely.


2013. máj. 4. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg a fogorvost, hogy lehet-e belőle ilyesmi baj?
2013. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj belemenned, szerintem az a kis eltérés nem gáz, szerintem a kutya sem fogja észrevenni, és szerintem a kutya se fog vele foglalkozni.
2013. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is így szabályozták a fogsorom, ahogy sokaknak még. Azt a rést hamar eltüntetik a fogszabályzás során.
2013. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Amikor elmondta, nem az volt az első gondolatom, hogy mi van, ha réses lesz a fogsorom. Ezen csak utána gondolkoztam.


#3 Akkor nem marad semmilyen rés/hézag? Mert el nem tudom képzelni, hogy most pont jól vannak a fogaim, egymás mellet,és ebből -2 fog. :)

2013. máj. 4. 14:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát kérj rendes tájékoztatást a fogorvostól. Nekem alapból több fogam volt, de a rést megoldották a fogszabályozóval, előrébb húzták pár fogam, hogy ne maradjon hézag. Szólj a dokinak, hogy most akkor világosítson is fel erről az egészről, mert így nem tudsz annyit, hogy dönteni tudj.
2013. máj. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg még egy fogorvost, ha szerinte is jó lesz, akkor ha akarod, húzasd ki.

Nekem is egy orvos azt ajánlotta, hogy kihúzná 2 fogam és akkor milyen szép lenne, de nem akartam a jó fogaimtól megszabadulni.

Elmentem másikhoz, ő azt mondta, hogy mivel a szájpadlásom és a felső állcsontom íve is nagy, ezért a fogaim inkább csak befelé dőlnének, az arcformámhoz egyébként is teljesen jó így.

Azóta eltelt 10 év és a fogaim elkezdtek mászni a helyükről, újra voltam fogszabályzókérdésben orvosnál, dettó azt mondta el mint a 2.

2013. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem is biztos, hogy a "rés" zavarna, hanem az, hogy 2 totál egészséges fogamat húznák ki. Ebbe tuti nem mennék bele.
2013. máj. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem engedném meg.
2013. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én belementem még a kezelés előtt és nem bántam meg,a rés teljesen eltűnt és most a bölcsességfogak is tök jól elférnek.
2013. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Simán! Én bele mentem hogy húzzanak ki 4 fogamat de nem nagyon akartam. Most egyáltalán nem bánom legalább lesz hely a bölcsesség fogaimnak. Az orvos szerint gyorsan helyre lehet hozni hézagot!
2013. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!