Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfog vésésnél...

Alsó bölcsességfog vésésnél kipeckelik a szájat?

Figyelt kérdés

vagy ,hogy tudja annyi ideig nyitva tartani a beteg?

akinek volt már ilyen szörnyűségben része , légyszi írja már le ,hogy hogy működik pontosan a vésés közben a dolog!

köszi!



2013. máj. 5. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég hatásos érzéstelenítésben csinálják, de egyes helyeken lehet altatásban is (főleg drága klinikákon).

A zsibbadás miatt a száj nyitvatartását nem fogod kellemetlennek érezni, azt a kb. 20 percet ki lehet bírni.

A dolog úgy működik, hogy az egyik asszisztens eltartja egy kampóval a lágy részeket (arc belső felét) és elszívja a váladékot. Az orvos pedig különböző eszközökkel megnyitja a területet (véső, csontfúró), kiveszi a fogat, majd varrattal lezárja a sebet. Egy hét múlva pedig varratszedés és készen is van.

2013. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nekem 5 percig tartott + kb 5-10 percig zsibbasztottak. Nem volt vészes, őszintén, nem tudom miért, nekem vicces volt, és vissza kellett tartanom, hogy ne nevessek, miközben a számba matatott a fúróval meg minden.. xD Már 3 napja volt, szépen feldagadtam, de már nem fáj annyira. Remélem holnaptól már még jobb lesz! Ne aggódj, nem vészes. Habár az 1. nap volt a legrosszabb a műtét után ~4-5 órával. Elkezdett a torkom fájni, és azt hittem h baj van. Alig tudtam nyelni - fájt, mint mikor a torkod be van gyulladva. Azt mondták normális, mert kisugárzik oda is a fájdalom. Na, aznap éjszaka nagyon szarul aludtam, de másnap dél körül már 100x jobb volt. Szedd rendesen a fájdalomcsillapítót (én Falcon-t szedek) meg antibiotikumot, és minden jó lesz :)
2013. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ja és a kérdésedre válaszolva, nem peckelték ki sehova. Csak az asszisztens eltartotta kampóval az arcom. Meg elszívta a váladékot - mint ahogy az előző leírta.

Egy kis íny nyisszantás, majd fúrás, fog "kipeckelés", varrás. :) Nem nagy dolog..

2013. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Falcon.. xD beszélek össze vissza. FLECTOR. Jóéjt és kitartás! :D
2013. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

engem megijesztettek, hogy nagyon nagy műtét lesz,mert az ínyemben vízszintesen van a fog... de akkor most kicsit megnyugodtam!

a kipeckeléstől azért tartottam,mert emetofóbiás (hányásfóbiás) vagyok...


köszi mindenkinek a választ!:)

2013. máj. 5. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:
5perc?? Nekem csak a műtét 1óránál is hosszabb volt egy picivel. Előtte meg fél órát ültem, hogy teljesen elzsibbadjak. Nekem borzasztó rossz élmény volt, bár hozzáteszem nem tűnt ilyen hosszúnak.A legrosszabb az volt,amikor próbálta kiszedni a fogat,azt hittem leszakítja az állkapcsomat.
2013. máj. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!