Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kinő a bölcsesség fogam,...

Ha kinő a bölcsesség fogam, az jelent valamit? Azon kivül h lesz egy bölcsesség fogam?

Figyelt kérdés
Olyasmit hallottam,hogy ha kinő akkor nem fogok tovább nőni,ez igaz?

2013. máj. 5. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettőnek nem sok köze van egymáshoz. Nekem pl. 26 évesen kezdtek kibújni, amikor már rég nem nőttem semmit.
2013. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igaz.
2013. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és mit tudtok arról,hogy ki kell húzni őket? :/
2013. máj. 5. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell kihúzni ha a másik felé nő és eléri az oldalát.Az is előfordul hogy a bölcseségfog már lyukas.
2013. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó, nincs vele semmi gond, akkor nem kell kihúzatni.

Ha viszont szuvas akkor nem szokták betömni nagyon.

Valamint , ha nagyon előretolja a fogsort, mert nincs helye akkor is felszokták ajánlani az eltávolítását.

2013. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Anyukám fogorvos és mondta, hogy volt egy néni, akinek 88 éves korában kezdtek el kibújni a bölcsesség fogai. Durván nézett volna ki, ha addig nőtt volna folyamatosan, szerintem meghaladta volna a 10 métert addigra. De nagyon változatos. Van akinek sose nő ki, van akinek 18-25-30-40-55 stb. éves korában. Nekem még nem bújtak ki 21 évesen, de mivel neki vannak az íny alatt dőlve a már kinőtt fogaimnak, azaz ferdén nő ezért torlódnak a fogaim elől és feszülnek, pattognak egymáson. Ebben a hónapban fogják rövid altatásban kivágni mind a négyet szájsebészeten, mielőtt teljesen szétcseszik az amúgy normális fogsorom. Sajnos sok embernek nem fér el a szájában +4 fog. Ha szerencséd van, akkor neked kiférnek, ha nem akkor begyulladhat, feldagadhat az íny, torlódhatnak a fogaid csúnyán, más fogaknál is okozhat ronda ínygyulladást a mozgás miatt.
2013. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bölcsesség fog a 3. nagyőrlő, ami csökevényesebb, mint az előtte lévő két másik nagyőrlő. A fogív legvégén található. Csíraként már 15 éves korban (vagy korábban) is jelen lehet, de csak 18 éves kor után fejlődik ki. A szűk hely miatt szinte biztos hogy nem tud egyenesen, szabályosan előtörni, ezért sokszor elfekszik, oldalra csúszik...

Az ilyen rossz helyzetben lévő bölcsességfogak azért károsak, mert a gyökércsúcs fekvő helyzetben nem érintkezik a főideggel vagy éppen túlzottan nyomja a főideget. A másik veszélye, hogy ha megközelíti a felszínt, akkor észrevétlenül baktériumok támadhatják meg még az előtörése előtt - a zárt csontban pedig a baktériumok megrekednek és gyulladásos góc alakulhat ki.

Ezen kívül a bölcsességfog rányomulhat az előtte lévő fogakra, amik emiatt összetorlódnak (fogszabályzás), a fogak köze pedig a torlódás miatt könnyebben szuvasodik.

Tehát az esetek 90%-ában érdemes időben szájsebészetileg eltávolítani, sokmindent meg lehet előzni ezzel. Persze előfordulhat, hogy minden gond nélkül kifejődik, azonban ha a későbbiekben elszuvasodik az megint csak elég kellemetlen, mivel kevésbé hat rá az érzéstelenítés (legyen bármilyen is).

"Olyasmit hallottam,hogy ha kinő akkor nem fogok tovább nőni,ez igaz?"

Abban a tekintetben igaz, hogy a bölcsességfog általában a testi növekedés végén (18 éves kor után) szokott előtörni, de különösebben a két dolognak nincs köze egymáshoz.

2013. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!