Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt nem lehetne megoldani,...

Ezt nem lehetne megoldani, hogy ne kerüljön ennyibe?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és van még egy tejfogam. A maradandó szemfogat csak fogszabályzóval tudják lehúzatni. De az horribilis pénz. Nem azért kerül fel, mert azt szeretném, hogy szép legyen a fogam, hanem mert kell. Ekkor sem fizet a tb? Nem lehetne valahogy, hogy ne kelljen súlyos összegeket fizetni? Járt már így valaki?
2013. máj. 9. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Megmaradt tejfog esetén nagyon nehéz a maradófogat előtörésre késztetni: a fogszabályzós készülékeket mindenképpen ki kell fizetni (magán rendelésen az orvos munkáját is). A másik megoldás lehet a sebészi repozíció (helyre állítás), ahol fogászatilag csak 5-6 hét sinezésre van szükség, amit úgy tudom fizeti a tb. Ez utóbbi esetben viszont nagyobb az esély arra, hogy végül mégsem lehet megtartani a fogat - tehát a későbbiekben pótolni kell. Beszéld meg a fogorvosoddal hogy melyik megoldást találja számodra a legkézenfekvőbbnek, úgy hogy a pénztárcádat sem kell kiüríteni. A körzetis vagy kórházi ambulanciákat keresd fel inkább, mert a magándokikat csak a pénz hajtja és inkább a drágább megoldásra beszélnének rá.
2013. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Voltam egy szájsebészeti klinikán és ott nem vállalták. Mindenképp maszek orvoshoz akarnak küldeni, ahol 300.000 Ft minimum.
2013. máj. 9. 20:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Fogszabályzós szakorvos mit mond?
2013. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!