Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés 1. lépése után,...

Gyökérkezelés 1. lépése után, miért fáj az ideg?

Figyelt kérdés
Az orvos kitisztított érzéstelenítésbe két csatornát, az nem zárta le csak vattát rakott bele, kb elmúlt a nagy fájdalom. Tegnap visszamentem érzéstelenítés nélkül akarta átreszelni a csatornákat, de talált egy harmadik csatornát ami nagyon fájt ahogy beletolta a tűt. Ezután elérzéstelenítve tisztította azt is de az is fájt. Most se zárta le, ha a nyelvemmel megnyalom nagyon kicsit fáj. Ez azt jelenti, hogy még mindig nem tisztította ki rendesen a csatornát? Vagy miért?

2013. máj. 10. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Előfordulhat hogy a megszokottnál több gyökércsatorna van, illetve ritkábban a csatorna kettéágazhat. Ezt az orvos még a röntgenfelvételen sem veszi mindig észre.

A fájdalom oka sokminden lehet, de ne következtess egyből rosszra. Legközelebbi alkalommal erről mindenképp szólj az orvosodnak.

2013. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
meg nem volt gyulladt a fogad? Ha igen, akkor annak kell egy kis idő amíg megnyugszik. Nekem az idióta előző fogorvosom a két csatorna közül csak egyet tömött vissza, a másikkal semmit se csinált, egy új fogorvos kérdezte a röntgen alapján h fáj-e az a fogam mert bár két csatornás fog a 4es, nekem csak egy van tömve. Hát igen, fájt a fogam sokáig utána. Mikor ÚJRA gyökérkezelték a másik csatornát is, akkor jobb lett, ez januárban volt, kb május óta már nem érzékeny, megnyugodott - gyökérkezelt fogam.
2013. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
de, szerintem gyulladt, csak ideges vagyok, hogy most se jól tisztította ki a 3. idegcsatornát és amikor visszamegyek és érzéstelenítés nélkül belenyomja a tűt...:S
2013. máj. 11. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!