Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem hullik ki 4 tejfogam. A...

Nem hullik ki 4 tejfogam. A többi már kihullott, a bölcsességfog is kinőtt. Nem kellett volnna már kihullankiuk?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Úgy 11-12 éves koromban hirtelen elkezdtek kihullani a tejfogaim. (3-4 hónap alatt a legtöbb) mindíg is görbék voltak a fogaim, de akkopr jobban. Volt, hogy eg fogam nagyon sokáig nem jött ki mert bedagadt és fájt. A bölcsességfogam is teljesen kinőtt, meg az összes maradandó. Kivéve amielyik lehátul van a bölcsesség előtt. Meg se mozdul. Ha a többi ilyen hamar kihullott nem kellet volna annak is?
2009. szept. 30. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Az a hetes rágófogad, és általában az nagyon korán kiesik. Nem lehet, hogy már kiesett és nem emlékszel rá?

Mindenesetre ne birizgáld , mert lehet, hogyx alatta nincs csontfogad, így a tejfog marad

2009. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
16 éves voltam mikor MESTERSÉGES úton váltam el utolsó tejfogamtól. A fogorvos nem hitt a szemének hogy ennyi idősen még mindig van 1, ami sziklaszilárdan ott van, még csak nem is lötyögött, úgyhogy kihúzta. Rá 1 hónapra már jött a másik helyette :)
2009. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. szept. 30. 18:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsességfog nem nőhetett ki, mert az csak a felnőtt kor kezdetén, általában a 21. életév környékén kezd nőni. Van akinek még negyven éves korában is nő a bölcsességfoga. Ezzel szemben vannak olyan nagyörlők, amelyeknek nem volt tejfog elődjük, és azok nőttek ki. Ezek maradó fogak, vigyázz rájuk. Ha rendszeresen fél évente meglátogatod a fogorvost, gyermekfogászatot, ott kiderül vajon mi is van a szádban és szívesen válaszolnak a kérdéseidre.
2009. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te a 7-es fogadat gondolod bölcsességfognak, így a 6-os fogak miatt aggódsz, hogy nem hullnak ki. Viszont azok nem tejfog helyett nőnek, hanem az utolsó tejfogaid mögé kb. 6 éves korodban.

Szóval minden oké a szádban. :)

2009. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!