Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez fogérzékenység, vagy...

Ez fogérzékenység, vagy valami más? Jó erre az Elmex gél?

Figyelt kérdés

Az van, hogy néha, ha hideget vagy meleget eszek, vagy ha szimplán hosszasan nagy levegőt veszek, akkor a felső fogsorom bal feléből néhány fog besajog, és átterjed sokszor az alsó fogsorom bal felére is.

De nem 2 percig sajog, hanem sokszor 10-15 percig.


Ez mi lehet?


Jó erre az emlex gél? (ha igen, mennyibe kerül? tudom h a gyógyszertárban lehet venni, de ez rendes fogkrém, vagy kenegetni kell a fogat?)

Ha jó rá, akkor mik a tapasztalatok, mennyi idő alatt mulasztja el teljesen??



2013. máj. 17. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
bármilyen jellegű fogfájásra én Gingisol cseppeket használok. Nem olcsó,de sokáig elég. Amúgy ha végleges megoldást szeretnél,fogorvos... Én sem szeretek odamenni,de ha kell,akkor kell. Most 1-1 kisebb fogfájással,ami egy nap alatt elmúlik,azért nem szoktam. Elmex géllel nincs tapasztalatom.
2013. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De fogorvos fogérzékenységgel mit tud tenni? Én nem akarom a fél fogsorom gyökérkezeltetni :S
2013. máj. 17. 10:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs lyukas fogad mert attól is lehet?

De nem hiszem h a fél fogsorodat kéne gyökérkezeltetni lehet h csak egyet kellene, de ez csak röntgenen látszik.

Amúgy nekem is érzékeny az egyik fogam, igaz nekem csak hidegre azt mondta a doki,hogy vagy kicseréli a tömésem és akkor jó lesz vagy gyökérkezelés a megoldás, nekem csinált röntgent is de nem látott rajta gyulladást.

Nem tudom hogy az elmex gél segítene e rajta de megpróbálhatod, mert az elvileg fogérzékenységre van.

2013. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Én kedden voltam fogdokinál amúgy és nekem azt mondta h várjak egy hónapot hátha megjavul, de egyenlőre nem lett jobb addig el kell döntenem melyiket választom.

2013. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem mindig ilyen volt. De úgy, hogy besajog az egyik fogam (azt most betömte de még mindig be szokott sajdulni) , és akkor ez az érzékenység, vagyis a fájdalom terjed át a mellette meg az alatta lévőkre.
2013. máj. 17. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző vagyok. Szerintem menj vissza a fogorvoshoz ő biztos tud erre vmit mondani.
2013. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem pont erre mondta, hogy jó az elmex gél és a 215 ml.es kb 7000, a kicsi 25ös az 1300
2014. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!