Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy fog gyökérkezelt, és...

Ha egy fog gyökérkezelt, és van benne csap, akkor tényleg nem lehet már újra tömni, csak max kihúzni?

Figyelt kérdés

Azt mondta az fogorvos, hogy ezzel már nem lehet mit csinálni, csak kihúzni, ha komolyabb baj lesz vele, addig már nem lehet újra tömni, mert egy előző orvos tett fel a gyökérbe csapot. ez igaz? Mit jelent ez, és miért nem lehet újra tömni?


Nem tudom, de érzékeny, kicsit be is barnult, és rossz íze is van. Megröngtenezték, de azt mondták, hogy csak kicsi gyulladás van rajta, és hogy ezzel nem lehet mit kezdeni. Ha húzni kell, akkor viszont híd, és oda a másik két fogam is. Tényleg nem lehet meggyógyítani?



2013. máj. 23. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem kiesett csappal együtt a korona. Nekem azt mondta a doki,hogy azért nem tudja felépíteni újra ,mert nagyon le van ereszkedve az ínyem. Nekem is mondták kérdezzek meg több orvost ,így hétfőn megyek másikhoz. Minden eset más , valószínű már a gyökér nincs olyan állapotban ,hogy újra tömjék.
2013. máj. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nekem is ez van most, már kettő orvosnál voltam. Nekem a csap bele is tört, azt ki kell valahogy műteni, akkor derülne ki, hogy lehet-e új csapot betenni,attól függ mennyi fog marad. Kicsi az esély. De akkor sem lenne tartós. Marad a híd vagy implantátum. De inkább legyen tartós, mint néhány év múlva előről kezdeni az egészet.
2013. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudom mi az a csap, és nem tudtam, hogy ez ilyen "utolsó esély" kategória. Nekem ezt akkor nem mondták. Most nem akarok másik két egészséges fogat beáldozni hogy hidat csináljanak, az implantátum meg nagyon drága.
2013. máj. 27. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg több dokit is ,mert van már több lehetőség is ha nem akarod a két mellette lévő fogat lecsiszoltatni. (első voltam)
2013. máj. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
pl mi ?
2013. máj. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Ma voltam a régi dokimnál, megrögenezte és azt mondta ,hogy megmenti a gyökeret!!! Pedig nekem csak a gyökér van már meg! Új tömés ,csap arra felépíti a fogat és korona ! 2 alkalom alatt meglesz! A második már csak a korona felragasztása! Nagyon örülök,mert nekem is ki akarta az első doki húzni és mindenáron hidat akart! Kérdezz meg több orvost! Megadom az enyém elérhetőségét ha gondolod, bár nem tudom hol laksz , ő pesten van.
2013. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi én is pesten vagyok! küld privibe a számot, mert szerintem ez a fog már nem bírja sokáig.
2013. jún. 4. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!