Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy kb. havonta...

Miért van az, hogy kb. havonta egyszer kijön 1 db afta a számban?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy kb. havonta kijön egy afta a számban, kizárólag 1 db, de másnapra nyoma sincs. Ez kb. fél éve tart, eddig mindig a nyelvem oldalán volt, most m szájpadlásom után a nyelő résznél van...

Vagy ez nem afta? Pedig úgy néz ki... Mitől lehet?


2013. máj. 26. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyenge az immunitásod.
2013. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mindig visszatérő afta oka nem teljesen ismert. Az aftát feltehetően vashiány vagy bizonyos élelmiszerekkel szembeni érzékenység, pszichés terhelés, esetleg szájüregi mechanikai sérülések (például éles fogszél) okozzák. Családi halmozódás is megfigyelhető. Eddig nincs arra vonatkozó bizonyíték, hogy az aftát vírusok vagy baktériumok okoznák. A legtöbb ember, akinek aftája van, teljesen egészséges, ám nagyon ritkán különböző betegségekkel állhat összefüggésben, ilyen például a Bechterew-kór.
2013. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy vashiány miatt van. Mert folyton kell szednem vasat így is...
2013. jún. 4. 05:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Nekem is vashiányom van, és nálam is gyakran kijönnek az afták, csak nem egy, hanem vagy 3.... :/
2013. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem mindig 1. Soha nem volt még több. (lekopogom gyors)

És kb. havonta..

2013. jún. 4. 15:21
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem is volt aftám, évekig eltartott és újra meg újar előjött. Aztán egy kb. egy éve elkezdtem vitaminokat szedni és azóta egyszer sem volt gondom. Igazából C vitamint mindig szedek, mellé pedig valami mást is, ami éppen van (Vas, B6...), de C vitamint mindig.

Nem tudom, hogy tényleg a vitaminoktól múlt-e el, de az biztos, hogy megszűnt.

Remélem tudtam segíteni! :)

2013. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát, nekem attól sem múlik, vasat(napi 1) muszáj szednem, mert vashiányos vagyok, B6-ot(napi 1) is szedek, mert különben rosszul lennék.. emellett C vitamint(napi 2) is...

De azért köszi a választ :)

2013. jún. 7. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
ha aftád van, az B12 vitaminhiányt is jelezhet, vagy ha az utóbbi időben stresszes voltál
2013. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hmm, az meglehet..
2013. jún. 20. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!