Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó hordása óta...

Fogszabályzó hordása óta elcsúszott metszőfogak?

Figyelt kérdés
A metszőfogaim alul már majdnem egy teljes fognyit elcsúsztak balra. A felső középvonalam is ferde. A doki szerint nem, de munkatársaim is mondták, és testvérem is, hogy látható. Járt már így valaki?

2013. jún. 6. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:

éjszakai fogszabályzó miatt ki kellett húzni a felső metszőfogamat, mert a doki rosszul csinálta meg

szóval szerintem menj el egy másik fogorvoshoz, mert bármi lehetséges

2013. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyém is elcsúszott, a doki azt mondta, hogy funckionális szemponból nem probléma, de ha engem zavar, vissza lehet húzni, csak legalább 9 hónap. Én bevállaltam a 9 hónapot.
2013. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
azért ad ki az ember annyi pénzt a fogszabályzóra, hogy ne csak funkcionálisan, hanem esztétikusan is jobban nézzen ki, mint előtte. Az a fogszabályzó orvos aki nem tudja mindkét követelményt teljesíteni, az nem végzi jól a munkáját. Mellesleg ugyanúgy garancia van a munkájára, mintha mosógépet vennél valahol, tehát akár simán be is lehet perelni, ha nagyon elcseszi. Már csak azért is, mert egy életen át együtt kell élned aztán az elrontott fogakkal.
2013. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, kicsit el vagy tévedve, mivel ORVOS és nem kozmetikus, ezért a helyes rágófunkcióra kell törekednie elsősorban, nem pedig az esztétikára.

A helyes funkció és az esztétika pedig nem minden esetben egyeztethető össze. Nyilván törekszik rá az orvos, de ha nem megy, akkor akkor nem az esztétikát fogja előtérbe helyezni.

Feljelenteni ezért? Hol élsz te?

2013. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg az elcsúszott középvonalat az emberek 98%-a észre sem veszi.
2013. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"..A helyes funkció és az esztétika pedig nem minden esetben egyeztethető össze..."

De igen, ezért készítik húzós pénzekért a "tervet".


"..Feljelenteni ezért? Hol élsz te?.."

Bár a kérdés nem szó szerint értendő volt, Németországban. És itt az emberek nem csak hogy ismerik a lehetőségeiket és jogaikat, de szerencsére többnyire van is lehetőségük kiállni érte.


Nekem korábban a rágófunkcióval nem volt gondom, esztétikai problémám volt, a fogszabályzó óta viszont látványosan elcsúszott a középvonalam, és rágni is alig tudok. Már harmadik éve van fenn a fogszabályzó, és idén le akarja venni. Még mit nem?! Tulajdonképpen rosszabb állapotban vannak a fogaim, mint szabályzó előtt, és most keressek egy másik orvost, fizessek újra, hogy az helyrehozza? Ez itt nem így működik. Igenis vannak az orvosok között is kóklerek, ahogy minden más foglalkozásban.

2013. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországot meg Németországot még jó pár évig nem kell összehasonlítani eü. terén.

Amíg egy téves amputáció miatt is nevetséges összegeket kap a sértett, addig nincs értelme fogszab. orvosokat feljelentgetni, pláne nem olyan ürüggyel, amit te is írsz.

2013. júl. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt meg nem tudom, hogy honnan veszed, hogy a funkció és az esztétika minden esetben összeegyeztető, mert a fogászatban van a legtöbb példa arra, hogy bizony a funkciót sok esetben előtérbe kell helyezni.

A kezelési terv meg nem is értem, hogy jön ide.

2013. júl. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!