Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rezekció utáni problémája...

Rezekció utáni problémája volt valakinek?

Figyelt kérdés
Rezekció után pár nappal genny szivárgott a sebből, varratszedéskor doki azt mondta gyógyult a seb, nem érti mit beszélek, de varratszedés után is maradt egy üreg amiből szivárog a genny, állandó genny íz a szájban, reggel katasztrófa, és amúgy látni is a gennyt az üreg alján. Második doboz dalacin lassan elfogy. Most ilyenkor mi a helyzet?(fájdalom nincs, csak állandó gennyedzés)

2013. jún. 11. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj vissza a fogorvoshoz! Ezt mindenképp kezelni kell, csúnyán elfajulhat a dolog.
2013. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

van úgy hogy nem sikerül egy rezekció, és marad bent vmi, ami miatt elfertőződik a seb, és újból gennyezni kezd pár napra rá. (a statisztika szerint 60-70%-os egy rezekció sikeressége.)


én így jártam.


1 hétre a műtét után szinte könyörögtem, hogy húzzuk ki, mert nem ecsetelem milyen volt a műtét utáni 1 hét. De a dokit se kellett nagyon győzködni, látta hogy nem javult, hiába csinált vele 2 naponta valamit.


fog ki, és fertőtlenítős kötéscserék és öblögetések még kb. 1-2 hétig...

utána minden meggyógyul, szépen ahogy kell.


ha valaki így járna, nekem az 1 hetes Corsodil ill. Listerine öblögetés szinte tönkretette a nyálkahártyám (szájbelső) felületét (napi 7-10x kellett öblögetni), a megoldás a HYPEROL tabletta volt, na az csodákat tett, kipezsegtettem mindent ami csúnyaság maradt még a sebben és a fogam helyén... (1 héten át, napi szintén jó 10X öblögetni...)

2013. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na azóta rá 3 hónapra a műtétre csúnyán sipolyos lett a foggyökér felett. Megint megműtötték. Megint nem tetszik, ez húzás lesz. :s
2013. okt. 26. 17:01
 4/4 anonim válasza:

Szia! Látom, már régi a poszt, de azért hátha még elolvasod...Nekem egy bölcsességfogműtét után gennyezik valahol a seb, varratszedés után kezdte. Most 12 napja volt a műtét. Magam is meg akarom kérdezni az orvost, hogy ez normális dolog e.

Neked mi lett végül a fogaddal?

Azért is érdekel, mert idén még lesz egy rezekcióm is.

2019. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!