Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valakinek hasonlo problemaja?

Van valakinek hasonlo problemaja?

Figyelt kérdés
Havi rendszeresseggel megjelennek a szamban kis feher afta jellegu sebek. Nagyon fajnak es kb.10 nap a gyogyulasi ido, akarmivel is kenegetem, ecsetelem. Szerintem nem afta, nem holyag, hanem sima feluletu, feher szinu seb. Nem vagyok allergias semmire, de nem tudom mitol jonnek ki. Neha egyszerre tobb is, akkor mar faj tole a torkom es az inyem is. Fogorvosnal voltam, a fogaim rendben vannak. Van valakinek hasonlo tunete? Mivel kezeli? Van erre megoldas?
2010. márc. 2. 16:38
 1/3 anonim válasza:
Nekem is volt már ilyen időszakom, viszont ez azért van, mert vagy nagyon le vagy terhelve és fáradt a szervezeted, vagy az immunrendszeredet kéne megerősíteni. Kéne szedned legalább egy hónapig minden nap vitaminkészítményt, és attól feltöltődsz. Az aftát meg flogosol-lal vagy glicosept-tel ajánlatos kezelni.Ezeket gyógyszertárban lehet kapni, kevesebb mint egy ezresért. Inkább a flogosolt ajánlanám, mert az átlátszó, a másik meg erős sárga. Ezen kívül szájfertőtlenítő cukorkát is kérhetsz a patikustól. Pár cseppet teszel fültisztító pálcára a flogosolból hogy jól átázzon a vatta és utána legalább egy percig az aftába belenyomod, ezt hívják ecsetelésnek. Kicsit fáj, de már a 2-3. napon érezni fogod a javulást. Az ecsetelést érdemes már akkor elkezdeni, ha érzed, hogy jön az afta, és naponta 3-4x lehet. Jobbulást
2010. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van-e amalgámtömésed?
2010. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem van amalgam tomesem. Miert? Attol lehet?
2010. márc. 2. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!