Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szegfűszegolaj hatásos érzéste...

Szegfűszegolaj hatásos érzéstelenítő?

Figyelt kérdés

Interneten olvastam a szegfűszegolajról illetve egy sima szegfűszeget ha elrágunk ami a nyál révén puhulni kezd és kiengedi magából az olajat közvetlenül a fájó területen tartva hatásosan érzéstelenít. Ki próbálta már ki? Mennyire hatásos?

Sajnos már Lidokaint nem adnak ki csak receptre pedig régen még volt itthon ilyen fújós kiszerelésben, de állítólag nagyon veszélyes mert okozhat szívmegállást is a helytelen adagolás. De receptre se adnak csak úgy ki, pedig az ugye jó volt. Propolisz is hasonló...de a szegfűszegről mit tudtok?


2013. jún. 11. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a fogadra kell, akkor csak pillanatnyilag jó, nem sokáig tart az érzéstelenítő és zsibbasztó hatása, jobb ha elmész fogászatra.
2013. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen fogra kell de nem nekem. Én csak kérdezem :) Lidocain spray-t fogorvos ír fel vagy háziorvos is felírhatja?
2013. jún. 11. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Hatásos a szegfűszeg, nagyon sok fogászati anyagba is raknak adalékanyagként.
2013. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ideiglenes tömésben is kaptam szegfűszegolajosat. 😊 Viszont ha belül rossz csak a fog, semmit sem ér, tapasztalat. Lyukba téve el tudom képzelni hogy valamit hat. Persze amint lehet, fogászat, mert azt demmi sem helyettesíti. 😊
2016. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!