Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfehérítés hidrogén-peroxidd...

Lin71 kérdése:

Fogfehérítés hidrogén-peroxiddal? (Aki kipróbálta + vélemények)

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel gondolkoztunk rajta, hogy kipróbálnánk. Más termékekkel is próbálkoztunk, eredménytelenül.

Olvastam a neten, hogy 3-4-6 %os oldata megfelelő lehet erre.

A kérdésem: nem károsítja az ínyt, a zománcot milyen mértékben?

Hisz ezt az oldatot a fodrászok alkalmazzák szőkítésre, vannak fenntartásaink. (Pl. hogy megmarad-e az ínyünk vagy a fogunk akár már az első próbánál... x) )

Továbbá aki vett már, hogy vette? Besétált a gyógyszertárba: csókolom, 4 %-os hidrogén-peroxidot szeretnék öblögetésre...? Milyen ára van? Hány százalékosat érdemes venni?


Szeretném elkerülni a kioktató, anyázós hozzászólásokat, hiszen egyelőre csak érdeklődöm, a vásárlás még eléggé kétséges.

Előre is köszönöm a segítségeteket. :)



2013. jún. 15. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
ha veszel, a forászkellékesnél is veheted. nem kell elmondani, hogy mire kell. amúgy nem ajánlanám, a fog foltos maradhat tőle.
2013. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lol, nem így megy...


A fogfehérítő zselében valóban a hidrogén-peroxid a hatóanyag, de sok más védőanyag is van az említett károsodások elkerülésére.


Gyógyszertárban ecsetelőt fogsz kapni, ami 1-2% erősségű, darabja olyan 3-5e Ft. Gyakorlatban ebból 1-2-t kell elhasználni, hogy 1-2 árnyalatot változzon a fog, személyenként változó a hatása.


Fogorvosoknál lehet kapni hazavivős fehérítőkészletet, amiben a maximális engedélyezett erősségű peroxid van, azt hiszem pont 6%, ez nyilván jóval hatékonyabb, 4-5 árnyalat (kb. 12 árnyalatra skálázzák be a fogszíneket). Ez olyan 35-40e Ft környékén jár.


A leghatásosabb fogfehérítés a fogorvosnál történő, ott is peroxidzselé kerül a fogakra, ami a hazavivős, gyengített anyagokkal szemben nincs magában aktiválva (önmagában nem csinálna semmit a fogakon), ezért x ideig (3x vagy 4x 15 perc)egy adott hullámhosszúságú (kék) fénnyel világítják meg, és így végbemegy a folyamat. Mivel ez a leganyagigényesebb és a fogorvos díját is meg kell fizetni, az ára akciósan vagy a régebbi gépekkel, módszerekkel kb. 60-nál kezdődik, a legtöbbet viszont 90-100 körülire lövik be, ezek már hatásosak és tényleg azonnali hatást érnek el látványos javulással.

2013. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pont tegnap este próbáltam ki először.Többek között ezen az oldalon is néztem utána,sokan dicsérik (nézz körül Te is/Ti is:)),így hát bevállaltam és nem bántam meg.

Volt itthon mindenféle fodrászkellékesben kapható oxim,végül a legerősebbet kentem rá,mert olvastam,hogy 10-ig még egy óvodás fogának se lesz baja.3 és 6 alig hatott,9 már látványos volt,ezért ma már 12-essel is átkentem,de ezt már csak épphogy rajta hagytam.Szép lett.:)

Ínyre-szájra ne menjen,le ne nyeljétek,sok sikert Lányok!:)

Ja! Én ezek után,hogy látom hogy bejött ez a hatóanyag (maga a hidrogén peroxid) készülök venni a gyógyszertárban normálisan öblögetésre szánt h-p folyadékot (mert ebben a festékekhez használatos oxiban azért más is van) és a továbbiakban azzal fogok öblögetni.

2013. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!