Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfehérítés hidrogén peroxiddal?

Fogfehérítés hidrogén peroxiddal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sokszor megkérezték, de egyértelmű választ nem találtam. A hidrogén peroxid köztudottan fehéríti a fogakat, de sok minden kering róla. Az öblögetésről olyasmi kering, hogy vakságot okoz és szétmarja az ínyt.


Mi igaz ebből? Akikkel ezek megtörténtek, azok 100%-os peroxiddal csinálták gondolom, nem?

Egy 3 %-os gyógyszertári keveréktől mi bajom lehet?


2011. dec. 18. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én eddig csak azt tudtam róla, hogy a szőkítő porokban van, hajfestékekben...De ha ilyen kering róla, akkor lehet jobb lenne nem játszani vele, nem? Legalább is én a fogaimmal nem mernék szórakozni
2011. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a 3 %os elégette a hajam. Nem hiszem,hogy ki kellene próbálnod. A hajfestékek,szőkítőporok is tartalmazzák. Nem éppen egészséges. Inkább próbálkozz a szódabikarbónával.
2011. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
31%

Ilyen erővel domestost, hipót is ihatnál, az is fehérít!


Én biztos, hogy nem próbálkoznék házilag valami vegyszert a számba rakni, még a végén jóesetben csak kórházban kötsz ki és nem halsz bele.


Beszélgess el egy gyógyszerésszel vagy fogorvossal.


A neten is vannak ilyen oldalak, ahol felteheted a kérdésed a szakértőknek.


Így elsőre ezt találtam:

[link]

[link]

2011. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi, megkérdeztem, ha jön válasz, megírom, mi az.
2011. dec. 19. 19:28
 5/19 anonim válasza:
100%

A gyógyszertárba árulnak hyperol tablettát és ahány % hidrogén peroxidot akarsz annyi tablettát kell 1 dl vízbe rakni. Akit érdekel mire való az nézze meg ezt a weboldalt [link]

Használata szájhigiénia területén:


A megfelelõ szájhigiéné fenntartására a fogmosás után rendszeresen – naponta kétszer – végzett, Hyperol tabletta oldatával történõ öblögetés ajánlott. Alkalmazásával jelentõsen csökkenthetõ a szájüregben a fogszuvasodást, a fogínygyulladást okozó baktériumok száma, megelõzhetõ a kellemetlen szájszag. Az öblögetéshez

1 dl vízben 2 tablettát oldjunk fel.


Fontos: A Hyperol oldat rendszeres használata visszaadja a fogak

természetes színét!

2011. dec. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak is, ez idáig talán a leghasznosabb.:)

Ezek szerint neked bevált? vagy csak találtad?

2011. dec. 31. 08:04
 7/19 anonim válasza:
Most próbálom kárt nem tehetek magamban mert ugye öblögetésre való(nem csak arra de én csak arra használom) egy próbát megér ha a 3%os oldat kifehéríti akkor szerintem ez is
2012. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Milyen hatóanyagot és segédanyagot tartalmaz a készítmény?

Hatóanyag: karbamid-peroxid 1,00 g tablettánként.

Segédanyag: citromsav

Mikor használható a gyógyszer?

Fertőtlenítés; vérzéscsillapítás; seb és horzsolások tisztítása, fertőtlenítése; acne vulgaris kezelése; külső hallójárat tisztítása; szájnyálkahártya betegségek, aphta, fogínygyulladás, kezelése; fogsor, fogszabályzó készülékek, fogkefe fertőtlenítése; toroköblögetés; külső nemi szervek fertőtlenítése; eszközök fertőtlenítése.

Hogyan alkalmazható a készítmény?

Ahány százalékos karbamid-hidrogén-peroxid oldat szükséges, annyiszor 1 tablettát kell feloldani 1 dl vízben.

Sebtisztítás, fertőtlenítés, vérzéscsillapításra 4,5%-18%-os oldat, erősen tapadó kötések leválasztására 18%-os oldat, bőrsérülések, horzsolások, fekélyek tisztítására, fertőtlenítésére 4,5%-18%-os oldat naponta 2-3-szor, acne vulgaris kezelésére 9%-os oldatot, külső hallójárat tisztítására 5%-os oldat, fogsor, fogszabályzó készülék napi, fogkefe heti egyszeri fertőtlenítésére 9-12%-os oldat, toroköblögetésre, száj-higiéné fenntartására 4,5%-os oldatot, külső genitáliák sérüléseinek, sebeinek tisztítása, fertőtlenítésére 4,5%-18%-os oldat, eszközök fertőtlenítésére 9-30%-os oldatot minimum 30 percig kell alkalmazható

de nem fog fogat fehéríteni


És nem hidrogén peroxid, hanem hyperol tabletta. A kettőt nem szabad össze keverni. Az egyik fertőtlenitő a másik hajszőkítő

2012. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2012. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kérlek olvasd el Te is ezt:)


[link]


Oldat a felhasználási terülekre menj. Ez hivatalos oldal. Hihetek nekeik, nem? Vagy tapasztalatból írtad, hogy hatástalan lesz?

2012. jan. 6. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!