Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb mennyi idő míg az első...

Kb mennyi idő míg az első konzultációtól az állandó fogszabályzót felteszik?

Figyelt kérdés
még nyáron kéne nekem a fogszabályzó túl szeretnék lenni rajta:) csak ha mondjuk mostanába elmegyek akkor szinte pár nap/hét/hónap mire felkerülhet?
2013. jún. 23. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A fogszabályzó felrakása előtt el kell menned panoráma röngtenre utána meg leveszik a mintát. Ha kell akkor húznak fogat vagy ha lyukas fogad is van akkor tömnek is.

Én elmentem februárba és májusra lett meg a fogszabályzó de nekem közbe kihúztak 4 fogat :/

2013. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én elmentem egyszer novemberben, és egy évre rá kaptam, igaz nem rögzített fogszabályzót, mert voltak tejfogaim. Fél év volt, mire az első vizsgálat után visszahívtak. De ez gondolom minden helyen más...
2013. jún. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én kb másfél éve cseppentem bele a fogszabályzás világába. Szerencsés helyzetben voltam, mert választhattam, hogy kivehető, vagy állandó készüléket szeretnék. Természetesen kivehetőt választottam, ami utólag nagyon rossz döntés volt, mert elpazaroltam másfél évet. S felső alsó is, csak bizonyos okok miatt sajnos nem tudtam hordani, így akárhogy állítottam, nem tudtam visszaigazítani a fogaimra. Elmentünk a fogorvoshoz, ő sem tudta már a fogaimra igazítani, úgyhogy
2013. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

*előző*

Szóval lett felső alsó is, csak nem tudtam hordani. Amikor megállapította, hogy nem lehet a fogaimra igazítani, mondta, hogy mivel messziről járunk, következő alkalommal (fél hónap) vesz lenyomatot, és fel is ragasztja. Tegnap voltunk, és felragasztotta a felsőt. Gondolom következő alkalommal az alsót. Már volt panoráma röntgenem, és nem kellett fogat húzni, és nem volt egy konzultációm sem, úgyhogy lehet, hogy ezért lett meg ilyen hamar.

2013. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem április-május környékén voltam először. 3 hete mikor mentem mintavételre, már röntgent is kellett vinnem. Akkor levette a mintát és elküldött 4 fogat kihúzatni. :S Tegnap feltette, nem vészes. Kb egy órás művelet volt, de a foghúzások után már bármit ki lehet bírni. :D Remélem egy évnél nem nagyon lesz fent több ideig. :)
2013. júl. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:))
2013. júl. 11. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!