Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos ki tud húzni egy...

Fogorvos ki tud húzni egy teljesen lerohadt fogat? (Bal leghátsó)

Figyelt kérdés

Nem akarok szájsebészetre menni, van egy 10 hós lányom, nem tudom kire bízni olyan sok időre, meg fog műtét után nem nem lennék 100 százalékos!

Szerintetek?


2013. jún. 27. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatja de ha beletöri akkor így is úgyis szájsebész... de ne aggódj nem műtenek meg :D csak kapsz egy erősebb érzéstelenítést a szájsebész pick-pack kikapja :D gyorsabban mintha sima fogorvos csinálná :D nem altatnak vagy ilyesmi csak egy bigyóval alányúl az ínynek és kikapja
2013. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, könnyen lehet, hogy szájsebészhez küld, de nem olyan nagy cucc, nem kell aggódni. A műtét maga kb. 15 perc, aztán mehetsz is haza. Utána elképzelhető, hogy fájni fog este, de elvileg semmi komoly.
2013. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Honnan vetted hogy a szájsebészeten sok időt töltenél el? :)

A barátnőm éppen ott gyakorol mint asszisztens, pillanatok alatt kész vannak. Ráadásul mindig azzal dicsekszik hogy műtét után mosolyognak rá a betegek, úgyhogy nyugi, annyira húzós sem lehet :D

Hogy nem lennél 100%-os? Talán a fogorvosnál nem kérnél érzéstelenítőt? Na azt megnézném :)

2013. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, attól félek hogy a szájsebészet után nagyon fájna vagy ilyesmi
2013. jún. 27. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem koronámmal együtt kitört pár éve egy fogam, mentem fogorvoshoz vele, ő hozzá se nyúlt, egyből átirányított a szájsebészetre, mert neki nem volt olyan eszköze, hogy ha összeroppan a fogóban a fog, akkor befejezze. Átmentem szájsebészetre, ott kb. csak a sort kellett kivárnom, kaptam szurit és 1,5 perc alatt egy mozdulattal kikapták a fogamat, jobb eszközei voltak a szájsebésznek, jobban meg tudta fogni a fogam és vágni se kellett. 3 perccel később már ajtón kívül voltam. Nem volt durvább semmivel sem, mint egy foghúzás, maximum én féltem jobban, hogy mi van ha szétroppan a fogam mégis...
2013. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy szájsebészetnél jobban fájna a fog helye. Ha belegondolsz, akkor mindkettő teljesen kiszedi a fogat, tehát nincs olyan, hogy az egyiknél jobban fog fájni, mint a másiknál. Max. az lesz a kellemetlen, ha a fogorvosnál szilánkosra törik a fog és utána futhatsz a szájsebészetre.


Ergo, jobb egyből szájsebészhez menni, mert az be is tudja fejezni a húzást, ha szétroppanna a fog.

2013. júl. 2. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a bal felső nagymetszőm ami tömött volt egyszer ráharaptam és összetört aztán már csak húzni lehetett ,a korona fele hiányzott :( elmentem vele orvoshoz adott injekciót majd miután elzsibbadtam azt mondta ,hogy csak azt fogom hallani ,hogy recseg ,ropog. Egy mozdulattal letörte a korona többi részét ,majd a fúróval szétfúrta a gyökereket és egy ilyen gyökérfogó szerűséggel belefúrta a fogamba olyan volt mint egy csavar és egyesével húzta ki.Nem fájt.Nem éreztem semmit.
2013. nov. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!