Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam néha meg még egy...

Fáj a fogam néha meg még egy pár dolog mitől lehetnek azok? BŐVEBBEN LENT!

Figyelt kérdés

1)Na elöl, allúl van 1 fogam amihez ha hozzáérintem(, de nem minden szögben) a felső fogam akkor fájni kezd az az 1 de csak egy rövid ideig mitől van ez? Ja nemrég szedték le a fogkövemet(2-3hónapja és ez egy 1-2 hónapja ilyen)


2)Hogyan lehet házilag HATÁSOSSAN fogat fehéríteni, olyan módszerrel ami nem roncsolja a fogakat.


3)2-3 hónapja ugye voltam fogorvosnál és azt mondta hogy 2 fogam van ami olyan mintha lukas lenne de nem az hanem csak ételfesték van benne azt hogy lehet eltüntetni?



2013. júl. 3. 23:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Valószínűleg ki van kopva a zománc egy helyen, és így a szabaddá vált dentincsatornácskák gond nélkül továbbítják az ingert a pulpa felé, amely fájdalommal válaszol rá. Ezt te magad "házilag" nem tudod megoldani, menj el fogorvoshoz. Valószínűleg tesz rá némi anyagot, ami megszünteti az érzékenységet. Szerintem használj Sensodyne repair and protect fogkrémet, ez is szépen le tudja zárni a csatornácskákat, de orvoshoz mindenképp menj el!


2. Mindenféle fogfehérítő módszer roncsolja valamelyest a fogzománcot. Ami esetleg hatásos lehet, és otthon is tudod használni az a szódabikarbóna. Nyomj fogkrémet a fogkefédre, majd a fogkrémre szórj belőle egy keveset és így dörzsöld be alaposan a fogakat.


3. Az ételfestéket is csak fogfehérítéssel tudod eltűnteni. De a szódabikarbóna valószínűleg ehhez kevés lesz. Fordulj fogorvoshoz, de ha ezek a fogak hátul vannak, akkor nem kell, hogy zavarjon.


Remélem tudtam segíteni.

2013. júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. júl. 8. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!