Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után még mindig...

Foghúzás után még mindig vérzik a helye. Mit tegyek hogy végre elálljon?

Figyelt kérdés

Már fél napja kivan húzva a fogam és még mindig ugyan úgy vérzik mint a húzás utáni első percben. Nem kicsit.. már kicsit mintha szédülnék is a sok vérveszteségtől.


Ráharaptam a gézre, bent tartottam 20-30 percet de így is vérzik... Valami ötlet, hogy elállítsam? Esetleg próbáljam zsepivel? Ötletek?



2013. júl. 4. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne tegyél zsepit, beleragad. Gézt csak. Ha nagyon kiszakadt a helye a dokinak látni kellett volna, s összevarrni. Nekem is így volt. 2 öltés a sebbe meg tett valami anyagot. Vissza kellett volna menned zárás előtt nézzék meg... Esetleg ha van fogászati ügyelet akkor oda mehetsz, fogadniuk kell. Ettél? Nem haraptál rá? Am otthon csak géz. Ha átvérzik óvatosan vedd le az alvadék marAdjon a lyukban!
2013. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hát ez jó kérdés! Én tegnap húzattam ki, és kaptam egy papíron tájékoztatást! Így szól: a fog eltávolítása után ne egyen, ne igyon amíg az érzéstelenítő hat, ne dohányozzon, ne emeljen nehezet, fekvésnél fejét támassza ki párnával, ne hajoljon a vérzés elkerülése miatt. A kihúzott fog helyéhez ne nyúljon, másnap már ápolhatja fogait. Ha mégis erős vérzést észlel, forduljon kezelőorvosához.
2013. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát ezeket én is megfogadtam, de tény hogy nem csillapodik. Remélem nem vérzek itt el reggelre.

Mondjuk mondta az orvos hogy fogmosást kell ettől függetlenül csinálnom de a kihúzott helyét hagyjam ki.


Most így tettem, nyilván valamennyire víz is érte a számat mert a fogkrémet ki kellet öblíteni.. de direkt nem öblögettem csak hagytam hogy a víz körül vigye-levigye. Majd lesz valami...

2013. júl. 4. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna fogatmosni. Semmi baj nincs ha egy nap kimarad, s ilyenkor nem is ajánlott. Fura doki lehet. Elvérzés... Nem vagy vérzékeny? Mert am ez már sok idő, főleg ha ùgy vérzik ahogy hùzás után.
2013. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, ma reggel már csillapodott. Remélem végleg eláll. Nem vagyok vérzékeny, ezért is csodálkoztam.. remélem most már rendbe jön.
2013. júl. 5. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!