Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb. két hónapja gyökérkezelték...

Kb. két hónapja gyökérkezelték és betömték a fogamat, de néhány napja kiesett a tömés és azóta van egy dudor az ínyemen, ami időnként váladékozik. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 18:55
 1/3 A kérdező kommentje:
El fog múlni?
2013. júl. 8. 18:56
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor nekem gyökérkezelni kellett a fogamat, nekem is váladékozott a fogínyem a fogamnál. Visszamentem a fogdokihoz aki megröntgenezte és megállapította, hogy foggyökér cisztám van. A szájsebészeten műtéti úton eltávolították a foggyökeremet és beültettek egy csontpótlót a helyére. De neked lehet hogy csak azért váladékozik, mert kiesett a tömésed, nem tudom. De meg kellene nézetned, mert az semmiképpen sem normális hogy váladékozik az ínyed.
2013. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a dudoron van egy nyílás, az bizonyára egy sipoly (a gyulladt váladék utat vág magának a szöveteken keresztül és így ürül ki). Nem hiszem, hogy az egész gyökértömésed esett volna ki, az nem valószínű, inkább csak a fedőtömés. Az előttem szólónak igaza lehet, valószínűleg egy ciszta a hunyó. Mindenképpen menj vissza a fogorvoshoz, mert csúnya dolgokká fajulhat ez az állapot. Egy fogászati asszisztens
2013. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!