Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van 1 fogam amit gyökérkezelte...

Van 1 fogam amit gyökérkezeltek, és annyira szétjött hogy összerakták, de koronát kellene tetetni rá. Sajnos 30000ft om nincsen hogy megcsináltassam, és lassan féléve áll a dolog, már több is. Most megint bevan gyulladva és fáj?

Figyelt kérdés
Mit tegyek? ( a menj el a fogorvoshoz nem kell, mert ott sem tud vele mit csinálni, azt mondja csináltassam meg. )

2013. júl. 11. 17:04
 1/10 A kérdező kommentje:
és vajon ha valaha lesz rá keret csiszolásnál nem törik el?
2013. júl. 11. 17:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha be van gyulladva és fáj, akkor úgysem tennének rá koronát, tehát mégiscsak azt molndom, hogy menj el a fogorvoshoz, mert a gyulladást ki kell kezelni, vagy rámegy a fogad és akkor már nem lesz gondod koronával.
2013. júl. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az érdekes az, hogy mikor csinálta ugyanez volt, tisztitotta hagyta.jó volt,begyulladt, tisztitotta1 ideig jó volt, megint gyulladt. tisztitotta majd megtömre . rágófelület és belső rész nincs is, csak két oldalt van kb a fogam a többi tömés. aztán rájöttem hogy a rágástól fáj,mivel a tömésen rágok, ezért kéne rá a korona. vigyáztam rá nem gyulladt be.mjd begyulladt de abba maradt. most rá 3 -4 hónapra szrtem megpiszkáltam vagy nem tudom és begyulladt... mit tud csinálni... kiszedi a tömést, eltörik a fogam,kitisztítja a semmit ,betömi ,és megint begyullad mert a tömésen rágok. legalább is szerintem. hát ennek a fogamnak elöbb utóbb úgyis annyi attól félek :( pedig eléggé elől van :(
2013. júl. 11. 17:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenki a tömésen rág, akinek tömve van a foga, annak nem szabadna fájni, ilyen csak akkor van, ha gyulladt a fog, azt pedig újra ki kell kezelni, ha még lehet.
2013. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ebben igazad van. viszont annyira nem lehet eldönteni be van e gyulladva vagy nincsen, mert szaga nincsen mikor tisztítja, fájni nem fáj belül nem érzek semmit,hol gyullad hol tök jó. most gyulladt megint, lehet a sok tejterméktöl

? nagyon sokat fogyasztotam most

2013. júl. 11. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha egyszer begyullad egyszer pedig nem fáj semmit, akkor nincsen tökéletesen kitisztítva a gyökércsatorna és a gyökércsúcs. Ha ilyen régóta húzódik, akkor valószínűleg nem is kezelhető. Megoldás a jelenlegi (gyulladt-nem gyulladt) állapotodra a gyökércsúcsrezekciós műtét, amely során műtéti úton amputálják a gyökércsúcsodat, valamint eltávolítják a gyulladt szöveteket. Csodálom, hogy a fogorvos még nem javasolta ezt az eljárást neked. Másik megoldás pedig, hogy kihúzzák, a mellette lévő két fogat lecsiszolják és kapsz egy 3 tagú hidat, vagy implantátumot. De ha a koronára nincs pénzed, akkor ezek szóba sem jöhetnek. Egy biztos: gyulladt fogra nem fognak koronát tenni, először mindenképpen a gyulladást kell kezeltetned. Egy fogászati asszisztens
2013. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi.akkor majd visszamegyek. már régen nem voltam fogászaton... és megmondom hogy hol begyullad hol nem.de szrtem akkor sem fog elküldeni erre amit irsz... nem is értem na mind1 :(

hát igen a húzás nem lenne jó,de félek lefog törni ha koronát akar majd egyszer tenni rá.

2013. júl. 11. 21:58
 8/10 A kérdező kommentje:
a gyökércsúcs korrekciót mivel lehet alátámasztani? röntgen? mert hiába mondom hogy begyulad fáj nem fáj izé hozé... annyira nem érdekli szrtem
2013. júl. 11. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyökércsúcsrezekció, és röntgenen kimutatható a gyulladás. Szerintem menj el és kérdezz rá a fogorvosnál, hogy javasolja-e a műtétet.
2013. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
okés köszi. érdekesség,tegnap este fogat mostam paradontaxal, és elműlt a problémám... (úgy néz ki)ez jó :D de előbb utóbb mindenképpen felkeresen a dokit
2013. júl. 12. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!