Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit ehetek foghúzás után?

Mit ehetek foghúzás után?

Figyelt kérdés
A fenti szemfogamat húzták ki ,mert korona lesz helyette és most nagyon fáj nagyon sebes is,véres is:(
2009. okt. 20. 00:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:)szerencsére már nem fáj viszont enni csak levest tudok:(és nagyon éhes vagyok:(
2009. okt. 20. 17:19
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is szenvedtem vele rendesen. Első foghúzásnál két óra alatt elállt a vérzés, kb nem is fájt, nem volt semmi baj, ette mindent rendesen... Második valami borzalmas volt, nem tartottam be a "harapási" időt, beszéltem közben, stb, így még 6 órával húzás után is vérzett. Tejterméket nem szabad, ne öblögesd a lyukat véletlenül se, és ne szívd... Friss még a seb, ezektől újra kivérezhet, illetve a tejterméket leírták előttem miért nem. Egyél főzeléket az talán kicsit táplálóbb, kevés hússal a másik oldalon rágva, ha tudsz akkor figyelj hogy a lyuk ne menjen tele kajával...
2009. okt. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
En kileptem a foghuzas után bölcsesség fog, egybol rágyujtottam 10 perc mulva egy felest ledöntöttem , este meg zabaltam és életben maradtam , nem mondták hogy meg is lehet halni? Na bammeg egy foghuzás után persze nem is fogok enni egy hétig, meg hát inni se, mert ugye a vérdugo kijön, ja fogatmosni se lehet mert ugye oblogetni se, na az erdekes mutatvány fogmosás oblogetes nélkül, nem kell ám elhinni mindent amit az interneten irnak , jo persze a szájhigienia fontos de tulzásokba ne essünk már! Osste vissza beszel minden orvos, oblogessél a masik ne oblogessél fogat kell mosni ezt egyél azt egyél jaj edes facom!
2018. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

nagyon nagy hülyeség foghúzás után egyből cigizni meg ezek, nem véletlenül mondják, hogy nem lehet. Van fogorvos ismerősöm, párszor már mentek vissza hozzá olyanok, akik egyből rágyújtottak és be is dagadt az arcuk tőle nagyon durván (amibe bele lehet halni, ugyanis ha nem vágják fel időben, akkor rámehet a torkodra a dagadás és megfulladhatsz). Akik nem dohányoznak, sokkal kevesebbet mennek vissza ilyennel.


És lehet fogat mosni is. Gargalizálni, öblögetni meg szabad, de attól még le tudod mosni a fogkrémet a fogadról (ahelyett, hogy gargalizálnál vele, egy korty vízzel a szádban egy kicsit megdöntöd a fejed egyik-másik oldalra, aztán óvatosan a kézmosó fölé hajolva engeded kifolyni, nem folyik végig sehol, ha megdöntöd a fejed, ugyanolyan, mintha köpnél.



Ki mondta, hogy inni nem lehet? Te minden korty előtt gargalizálsz? Addig nem szabad enni-inni, amíg zsibbadsz, ugyanis elharaphatod a nyelved (amiben fontos erek vannak), de az ember nyelve akár hátra is fordulhat a torkába, persze nem szokott ilyen történni, de ez is megtörténhet. Enni is lehet, ha kiment az érzéstelenítő, olyat, amiben nincs tej (én ameddig fáj, paradicsomlevest, reszelt almát, banánt szoktam enni, de volt, ami egyáltalán nem fájt, úgyhogy ettem szilárdat is a másik oldalon, ami nem tartalmazott tejet és nem darabos).


Nem azért találják ki ezeket az orvosok, hogy minket sz**assanak, hanem mert így lehet elkerülni a szövődményeket. Örülj neki, hogy nem lett bajod, de attól még ne terjeszd a hülyeséget, mert lehet, hogy csak szerencséd volt, de másnak nem lesz, és nem kellemes örölnyi duzzanattal fogorvoshoz rohangálni.

2018. okt. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!