Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fog kezelése meddig...

Lyukas fog kezelése meddig várhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A héten elkezdett fájni az egyik fogam, pontosabban nem fáj állandóan, "csak" ha étel odakerül illetve erősen megkopogtatom.

Ahogy nézem a két fog között van egy közepes méretű lyuk, ami mivel fenti fogról van szó alig vehető észre szabad szemmel...

Az lenne a kérdésem, hogy meddig "biztonságos" így hagyni ?

Sajnos külföldön vagyok és csak augusztus 6-ra tudok eljutni a fogorvosomhoz.

Ha vigyázok rá, hogy ne kerüljön oda semmi, illetve külön figyelek rá, hogy tisztán maradjon ki tudom addig húzni ?


Illetve bónuszkérdés :) Két fog közötti lyukat betud betömni ?


2013. júl. 21. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én legalább másfél-2 évig halogattam mert rettenetesen féltek még most is a fogorvostól.

Viszont egyáltalán nem jó dolog csak úgy hagyni, hogy majd lesz ami lesz. Amint hazaérsz szerintem menj el a dokihoz. Gondolom el fog küldeni röntgenre is.

2013. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is halogattam. Utána rászántam magam,elmentem a dokihoz. Gyökérkezelni akarta,de a 3. látogatásomnál azt mondta h értelmetlen küszködni vele,úgyhogy kihúzta.

Augusztus 6-ig szerintem amúgy kibírja komolyabb gond nélkül,de ha elkezd nagyon fájni,akkor mindenképp csinálni kell vele valamit,mert a fogfájásnál rosszabb nincs. :/

2013. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért néhány hét nem olyan nagy probléma.

Én sokkal tovább is ki szoktam húzni, amikor nem merek elmenni fogdokihoz, de persze direkt halogatni nyilván nem jó, szóval nem akarlak arra buzdítani :)


Szóval sztem aug. 6-ig ki tudod húzni.

A két fog közötti lyuk tömése sem szabad, hogy gondot okozzon egy szakembernek.

2013. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nekem nemrég betömték a fogaimat, de még azután is nagyon érzékenyen reagáltak mindenfélére (hidegre, cukorra, melegre, levegőre stb.). aztán visszamentem a fogdokimhoz, aki letesztelte levegőfújással, hogy hol érzékenyek pontosan és megállapította, hogy a legkisebb lyukak közé megy be mindig mindenféle. elmondta, hogy azokat általában be sem szokás tömni, mert olyan picik és nincs értelme betömni őket és nem is gondolta volna, hogy nálam pont azok fognak problémát okozni.

betömte a legkisebb lyukakat is (mindenhol, ahol fájdalmat éreztem) és azóta egy fogam sem fáj.

szerintem mindaddig fájni fog, amíg nem tömik be a lyukakat, de rosszabb nem lehet attól, hogy nem mész most rögtön. am igen, az én dokim nekem két fog közöttit is tömött már be. :)

2013. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!