Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen esetben mi a teendő?...

Ilyen esetben mi a teendő? Nagyőrlőfog eltávolítás, összevarrás után. Részletek lent.

Figyelt kérdés

A barátomnak volt egy gyökérkezelt foga, amiből kiesett a tömés. Elment egy másik orvoshoz, hogy betömesse, de azt mondták neki, hogy ki kell húzni és szájsebészeti beavatkozás szükséges. Kapott is beutalót szájsebészetre, elmentünk, kiszedték a fogát, de elég rosszul. Eleve szájsebésznek kellett volna kiszednie, szájsebészeten voltunk, mégis aki kihúzta , sima fogorvos volt. Mondta, hogy nincs ehhez való fogója,de állította, hogy meg tudja így is csinálni rendesen. Végül is darabokban szedték ki a fogát, vésték, majd 4 öltéssel össze kellett varrni, nem volt begyulladva, 2 érzéstelenítő injekciót is kapott, mégis nagyon fájt neki.

Írtak fel neki cataflamot és mondták, hogy jegelje, aminek ő nem tett eleget, mert ismerősei és munkatársai azt mondták, hogy ilyenkor a jegelés nem tesz jót. Én nem tudtam ebben tanácsot adni, mert nem voltam ilyen helyzetben, nem tudtam mi a jó és mi nem, bár szerintem nem ártott volna a jegelés.

Pénteken történt az eset, minden rendben volt a körülményekhez képest, mára viszont bedagadt az arca , úgy tűnik begyulladt.

Tudom, hogy az algoflex forte pl jó ilyesmire, gyulladáscsökkentő hatása van, viszont az érdekelne , hogy jegelni milyen ötlet?

Szerintem nem ártana, de tényleg nem értek hozzá, csak abból indulok ki, hogy 17 éves koromban vették ki a mandulámat és akkor javasolták, hogy minél több jégkrémet egyek.



#gyulladás #eltávolítás #jegelés #nagyőrlő fog #megoldás rá
2013. júl. 28. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet jegelni, csak arra vigyázzatok, hogy a jég ne közvetlenül érje az arcát, mert fagyási sérüléseket okozhat. Egy jégakkut csomagoljatok be törülközőbe, és azt fogja oda az érintett területhez.
2013. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek bölcsességfogát húzták ki de neki fogorvos húzta ki és azt mondták neki h jegelje meg ha szükséges fájdalomcsillapító. Ahogy az előttem lévő is írta az nem árt csak be kell tekerni törölközőbe a jeget.
2013. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 28. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!