Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen végzettség kell, hogy...

Milyen végzettség kell, hogy fogorvos lehessek?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogorvos lenni, érdekelne, hogy lehet-e felsőoktatás megkerülésével valami OKJ-s szakmával fogorvos lenni, vagy hasonló?

Mivel itt tulajdonképpen olyan operációt nem hajtok végre, ami a páciens életébe kerülne, gondolom nem veszik annyira komolyan, ezért gondoltam arra, hogy lehet-e diploma nélkül fogorvos valaki?



2013. júl. 29. 14:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Minden munka monoton.

Diákmunkásként dolgoztam betanított munkában, az még a lelket is kiveszi az emberből, ha nem csak 1-2 napot dolgozik az ember.

Minden nap ugyanaz, melegbe, kretén kollégákkal, valami fantasztikus volt.


A többieknek pedig azt mondom, hogy de igenis zseninek vagy nagyon okosnak kell lenni ahhoz, hogy valaki egyetemet végezzen.

Vajon miért csak néhány %-a végez egyetemet a lakosságnak?

Megmondom én, mert qva nehéz, és ez most egy orvosi akárki, akármit mond, nem egy bölcsész szak.

2013. júl. 30. 10:23
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
folyton azzal mentegetőzöl, hogy miért nem próbálod meg: mert nem vagy zseni...ha látnád milyen idióták is elvégzik, nem mondanál ilyet. Nem zseninek kell lenni, hanem akaratosnak és csak le kell ülni beseggelni a tananyagot. Benned úgy látszik az akarat teljesen hiányzik. Jobb is ha nem mész, mert ilyen mentalitással nem vinnéd messzire. Csak az a szomorú, hogy nem az észbeli képességeid szabják meg a határt. Mondom ezt úgy, hogy elvégeztem a fogorvosit
2013. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Azért nem mennek sokan orvosira, mert félnek megpróbálni. Meg mindenki azt hiszi, hogy oda vmi különleges képességek kellenek. Pedig egy átlagos képességű ember, ha igazán akarja, megcsinálja.

Csomó embert, ha nem vesznek fel elsőre, máris feladják feladják. Vagy sokan meg sem próbálják. Vagy felveszik őket, de az első egy-két sikertelen kurzus után ott is hagyják az egyetemet.


Én is szakközépből kerültem be fogorvosira, 20 évesen. De bent vagyok és bent is fogok maradni.

2013. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

És igen, minden munka monoton, ha nem érdekel. De ha valami érdekel, nem fogod monotonnak látni, hanem élvezed minden egyes percét. Ezért kell olyan szakmát/hivatást választani, ami tényleg érdekel. Nem a pénz szerint kell szakmákat válogatni.

Tudom, manapság a pénz sem elhanyagolható, de én is dolgoztam tejgyárban is, meg gyakorlaton első évben asszisztensi feladatot végeztem. A tejgyárat gyűlöltem, a gyakorlatot annyira élveztem, hogy megkértem, maradhassak 12 órában. Pedig az is monoton, de nem tűnt annak.

Soha a büdös életben nem szeretnék olyan munkát, amit nem élvezek.

2013. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy annyival nehezebb lehet kitanulni a fogorvosi szakmát, mint egy gépész, informatikus stb szakot."


Ezen még mindig röhögök.....a fogorvosit jó esetben is 5 év elvégezni(persze ha nem csúszol egyet sem),míg az informatikus és a gépész ennél jóval kevesebb ideig tart.

Én fogorvos mellett dolgozok asszisztensként és egy implantálás, csontbeültetés igenis veszélyes beavatkozás....bármi adódhat, és akár a beteg életébe is kerülhet

2013. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azért nem végzem el kedves válaszoló mert nincs 400+ pontom.

Nálunk nem jófejség alapon osztályoztak a tanárok, hanem ott szivattak mindenkit, ahol tudtak és véletlenül se kerekítették felfelé a jegyeket a 4 év alatt, az érettségin se.

2013. júl. 31. 10:54
 17/20 anonim ***** válasza:

Már megint csak a kifogásokat keresed! Nekem sem voltak túl fényesek a jegyeim, olyan suliba jártam, ahol meg sem fordult a tanárok fejében még az sem, hogy valaki esetleg továbbtanulna, nem hogy az, hogy fogorvosin.

Erre találták ki a duplázás lehetőségét.


De akkor ülj ölbetett kézzel, aztán várd, hátha kifogod az aranyhalat, hogy a kisujjadat se kelljen mozdítani a boldogulásodért.

2013. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Mi az a duplázás ?

Egyébként meg hogy menjek fősulira, vagy egyetemre, ha nincs elég pontom?

Fizetősre tuti nem tudnék elmenni, mert nincs pénz.

Marad az államilag finanszírozott és a röghözkötés :-)

2013. júl. 31. 12:31
 19/20 anonim ***** válasza:

Megírod 74%-osra az emelt biológiát és emelt kémiát/fizikát és bent lettél volna idén Pécsen vagy Debrecenben.


De egyébként látom, mennyire érdekel a suli, ha még a felvételi rendszernek sem néztél utána. :)

2013. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A diploma nem IQ-hoz kötött. Nyilván vannak olyan szakok, pl. orvosi szakok, amiket hülyék nem tudnak elvégezni, de személyesen is ismerek kimondottan nagyon buta diplomásokat. Meg lehet nézni egy rakás buta tanárt. Pedig nekik is van diplomájuk. Van olyan egyetemista ismerősöm, aki az élethez teljesen buta, műveletlen, tájékozatlan, inkább csak egy szakbarbár.

Egyébként nem minden nagyon okos meg egyetemre. Aki úgy van vele, hogy nem akar évekig a seggén ülve magolni, meg vagyonokat kiadni, az nem tanul tovább. Ha egy OKJ-képzésen kitanulsz egy szakmát, azzal jól is tudsz keresni. Volt olyan osztálytársam általánosban, aki irdatlanul buta, és hegesztőnek tanult. A hegesztők egész jól keresnek. Külföldön százezreket is fizetnek egy hegesztőnek. Az egyik munkatársam, egy hegesztő nagyon buta, nagyon műveletlen, nagyon tájékozatlan, de nagyon okosnak tartja magát, közben meg még a saját munkájához is hülye. Tehát azt a szakmát, a hegesztői szakmát könnyen meg tudod szerezni, ha van hozzá érzéked. Itthon is tudsz keresni 200 körül, akár 300 körül is, ha jó helyen vagy. Külföldön meg ennél is többet kaphatsz. Mellesleg nem minden hegesztő hülye, vannak értelmesek is.

Szóval én azért nem mennék egyetemre, mert nem akarnék évekig tanulni, nem akarnék milliókat kiadni, hogy utána 150-200 ezerért növesszem a seggemet egy számítógép előtt ülve. Inkább elmentem melósnak, és így is meg tudok keresni 160-170 ezret jelenleg (volt közel 200 is), de akármikor összejöhet olyan meló, amivel többet keresek, mint a nagyokos diplomások. Nem csak diplomával lehet rengeteg keresni. Ha meg vállalkozol, akkor az csak rajtad áll, hogy mennyire leszel gazdag. Akár millióid is lehetnek. Minden évben háromszor nyaralhatsz a nyári nyaralásokon kívül. Ahhoz meg nem kell diploma. Nem kell fogorvosnak lenned.

Egyébként a fogorvos napi szinten lát olyan gusztustalan, ápolatlan, büdös, hányingerkeltő szájakat, hogy az a csoda, hogy egyáltalán van olyan, aki ezt hajlandó csinálni.

Amúgy szerintem is csak a kifogásokat keresed. Van javítóérettségi, amit bármikor megcsinálhatsz, és akkor már mehetsz is egyetemre, ha felvesznek, és akkor fogorvos lehetsz.

2017. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!