Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Beduzzadt az arcom, gyökér...

Beduzzadt az arcom, gyökér kezelték, és nem tettek bele semmilyen tömést, (legalább is én úgy gondolom, hogy nem tettek bele semmit, mert nem éreztem, de határozottan érzem hogy jobb, bár az arcom még mindig meg van duzzadva) mért?

Figyelt kérdés
Fúrt egy lyukat a fogamba, és ki szedte az idegeket vagy mit, hozzá kell tennem hogy mind ezt érzéstelenítő nélkül, és röntgen nélkül! Mondta hogy szívogassam a gennyet, és írt antibiotikumot, azt is mondta hogy egyek csak óvatosan, illetve azt is mondta hogy menjek vissza jövőhéten, ekkor tenné bele a tömítést? Helyesen járt el a fogorvosom, elméletileg, nagyon jó dolgozik, és azt is mondják hogy a környékünkön az egyik legjobb, csak az a baja hogy nagyon indulatos, mindjárt ideges típus, és sokszor fáj amit csinál, de lelkiismeretesen végzi a dolgát, már többször tömettem nála, még régebben, és a töméseim már több mint 10 évesek,és mind ép! csak azért kérdezem mert csak most először csináltak gyökérkezelést rajtam. Eddig azt sem tudtam hogy mi az!

2013. júl. 29. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem így kellett volna csinálni. a röntgen az alap agogy az érzéstelenítés is. másrészt egy ideiglenes tömést is kellett volna beletenni a fogadba, a gennyszívogatás meg egyenesen abszurd.
2013. júl. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én fogam is így van!

Sok a trutyi benne, és úgy kijön. Csak rendesen kell mosni.

Röngent majd a végén csinál.

De az érzéstelenítő jó lett volna.

Enyém is bedagadt. Antibiotikumot kellett rá szednem...

2013. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyilván azért nem csinált röntgent, mert anélkül is nyilvánvaló volt számára, hogy a fogat gyökérkezelni kell. Ne felejtsd el,hogy a sok röntgen nem használ, és a gyökértömés után mindenképp szoktak készíteni egyet, hogy lássák, felér-e a tömés a gyökércsúcsig, ha ugyanis nem, a fog góccá válik.

Lidokaint meg valszínleg azért nem kaptál, mert kár lett volna beléd, ugyanis a dagadt szövetek nem zsibbadnak el :)

Most azért hagyta nyitva a gyökércsatornát, hogy azon át ürüljön a genny, később majd kapsz bele gyógyszeres gézt.

Neked is elküldöm ezt a cikket a gyökérkezelésről, az előbb küldtem el egy sorstársadnak is :

[link]

2013. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is helyesen járt el az orvosod. Én ugyanebben a cipőben járok. Először nekem is csak fúrt egy lyukat a fogamba, kitisztította és nyitva hagyta hogy a genny (ami már majdnem szátszakította az arcomat) ki tudjon ürülni. Az én fogam már elhalt mire mentem, szóval én nem éreztem belőle semmit. Azóta voltam még egy kezelésen, most kaptam gyógyszeres tömést, ami 1 hónapig lesz benne. Ha addigra elmúlik a gyulladás, megkapom a végleges tömést. Ne aggódj, bízz az orvosodban.
2013. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat…
2013. aug. 1. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!