Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítása...

Kohinoor kérdése:

Bölcsességfog eltávolítása után szedjek Cataflamot?

Figyelt kérdés
Néhány napja kiműtötték a bölcsességfogamat, a doki írt fel antibiotikumot és Cataflamot. Meg van duzzadva a pofám, de nem fáj különösebben. Elhagyhatom a Cataflamot, vagy szedjem gyulladáscsökkentő hatása miatt?

2013. aug. 7. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szedsz antibiotikumot akkor a fájdalomcsillapító nem kell, ha nem fáj. Én merész voltam, mert sem antibiotikumot nem szedtem (doki felajánlotta, én nem kértem) sem fájdalomcsillapítót - mivel nem fájt. A püffedt arc is elmúlt másnapra.
2013. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Cataflam brutál egy szer, csak akkor szedd, ha muszáj.

Engem egyszer előjegyeztek szájsebészeti műtétre egy héttel későbbre. Mondtam, hogy de én addig megőrülök a fájdalomtól, erre felírtak Cataflamot, csak azt felejtették el megemlíteni, hogy gátolja a véralvadást. Úgy mentem a műtétre, hogy előtte egy hétig szedtem. Hazafelé a vonaton ahogy kiment a lidokain összehúzó hatása, ömleni kezdett a sebből a vér, teljesen szétnyílt... gyakorlatilag kilátszott a csont hetekig.

2013. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj, nem kell szedni.
2013. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2013. aug. 8. 08:23
 5/5 anonim válasza:
Több fájdalomcsillapító is van, ami gátolja a véralvadást, hígítja a vért. Ezért nőknek azokon a napokon nem szabad pl. aszpirint szedni, foghúzás után se jó ha higul a vér, mert jobban fog vérezni.
2013. aug. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!