Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek bele merjek vágni...

Szerintetek bele merjek vágni ilyen műtétbe?

Figyelt kérdés

Egy ideje elkezdett fájni a bölcsességfogam,és elmentem vele a fogorvoshoz,ahol megröntgenezték.Kiderült,a hátsó fog gyökere beleér az előző fogba.Ki akartam húzatni,de elküldött a szájsebészetre.Ott csináltak szintén a fogsoromról egy panorámafelvételt.Akkor ért még egy meglepetés.Azt mondták,a bölcsességfog túl mélyen van az ínyemben,és ezt csak komoly műtéttel lehetne eltávolítani.Ráadásul a gyökerein helyezkedik el az ideg,ezért azt javasolták,ne bolygassuk a fogat.De ha mégis bevállalom,azt mondták,elég necces lesz kivenni.A hátsó fog után egy kis csontrészt(2 cm) el kell távolítani az állkapocs csontból,hogy ki lehessen venni a fogat.

Egyébként csak enyhén fáj,nem nagyon.De néha idegesít,és ez a beavatkozás biztosan 1-2 napos bentfekvést igényelne.Még annyit mondanék,hogy farkastorokkal születtem,és eléggé ún.szanált fogazatom van.

Vagyis vagy tudomásul veszem ezt,és együtt élek ezzel az enyhe fájdalommal,vagy a műtétet választom.Más is volt hasonló helyzetben?Ti mit tennétek?Köszi a válaszokat!



2013. aug. 14. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy komoly szájsebészeti műtétem. Bölcsességfogak. Én megcsináltatnám, de semmiképp sem tb alapon.
2013. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A fájdalommal nem fogsz tudni együtt élni, az nem egy minőségi élet. Az sem garancia, hogy nem fog jobban fájni, tehát előbb utóbb ígyis úgyis műtét lesz akkor viszont miért viselnéd el addig is fölöslegesen a fájdalmat?


A bölcsességfog műtét egy szájsebésznek rutinbeavatkozás még akkor is ha komplikáltabb a helyzet. Ilyenkor természetesen el kell, hogy mondják mire számíts, ami neked lehet hogy ijesztően hangzik.


Ha nem fáj akkor fölösleges bolygatni, de ha fáj akkor szerintem műtét.

2013. aug. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!