Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valóban léteznek íny feszesítő...

Valóban léteznek íny feszesítő fogkémek? Mennyi idő alatt regenerálják a fogínyt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Múlt órán tanította nekünk a fogorvosnő: " A fogkrémek nem fehérítenek- csak a fizikai szennyeződést távolítják el. Nem is fordítják vissza az ínyproblémákat." Azután, amit a parodontológia órán tanultam, javaslom keress fel egy fogorvost minden íny- és fogproblémáddal, mert súlyos következményei lehetnek! Meglazult íny- akár fogvesztéshez, fertőzéshez is vezethet. Vannak speciális gélek, amiket a fogorvos felír majd neked.
2013. szept. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mik ezek a speciális gélek, mert nekem is ez van, de nem írt fel semmit a fogorvos. Kitisztította, Corsodylt ajánlotta, de attól nem ment le a gyulladás, viszont szép barnák lettek a fogaim. :-(
2013. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy léteznek, mert szerintem akkor nekem ajánlotta volna a doki.
2013. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sajnos konkrét gyógyszert nem tudok megnevezni, az ínybetegségek therápiájára még nem tértünk ki. #2-es: meddig alkalmaztatta veled a Corsodylt? Mert azt bizony nem szabad egy huzamban sokáig alkalmazni, max 1 hétig, napi 1x.

Kinek mi a baja az ínyével? Csak fogorvostanhallgató vagyok, de ha esetleg tudok segíteni, írhattok üzenetet. #1-es voltam.

2013. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Egyes, a fogorvostól jöttem, koronát tett fel. Csak azért érdekelt a fogkrém, hogy az esetleges vándorlást le tudja-e lassítani?
2013. szept. 26. 13:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Hajjaj, a fogvándorlást egy fogkrém nem fogja megakadályozni... az egy agresszív fizikai folyamat, ahol a mélyen ülő foggyökerekkel együtt akár teljes megfordulásra, helyváltoztatásra képes a fog. Azzal egy paradontológiára szakosodott fogorvoshoz kell menni, mert kellemetlen, fertőzésveszélyes, esztétikailag sokat ront, és az állkapocsnak sem tesz jót, sorolhatnám még. Ezt egy fogkrém nem fogja késleltetni, sajnálom.
2013. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyes voltam:)
2013. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyes! És a foglazulást?
2013. szept. 26. 15:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt sem... nem tudnak túl nagy varázslatot a fogkrémek. Ha egy fogorvos nagyon reklámoz neked egyet, akkor neki fizettek azért, hogy ajánlja. De az egyik fogpótlástan tanárunk mondta, hogy ugyanaz van minden fogkrémben, ő maga is csak az Amodentet használja. A Parodontaxban viszont van néhány plusz gyógynövény, így ez komolyan tud segíteni az ínyen (az enyémet rendbe hozta), ezt merem ajánlani.
2013. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazad van. Én régóta nem hiszek a fogkrém reklámokban. Amikor leszedték a köveimet, corsodilt írt fel a dr.nő., de szörnyű volt egy hétig. Késő bánat, de tényleg gyerekkorban kell a fogakra vigyázni. Egy "mentségem" van, az iskolafogorvos egy iszonyú matróna volt. Kellően meg lett minden gyermek félemlítve.
2013. szept. 27. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!