Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóm van, pár hónap...

Fogszabályzóm van, pár hónap múlva veszik le, ideiglenesen kérhetem, hogy vegye le, tegye vissza?

Figyelt kérdés
Nem létfontosságú a dolog, egyébként is szép fehér fogszabályzóm van, pár embernek szerintem fel se tűnt még, h fogszabályzós vagyok, és nem problémázok nagyon a dolgon, de most szalagtűzőm lesz két hét múlva és páran kérdezték tőlem, hogy nem vetetem-e le, arra az időre, és ezért elkezdtem rajta gondolkozni. Szerintetek? Majd az orvost is megkérdezem, kb. egy hét múlva megyek meghúzatni, és akkor tájékozódok majd, de hallottatok ilyenről? Esetleg azért nem javasoljátok, mert közben visszaállna,és azt bepótolni sok idő lenne? Na írjatok, ha tudtok erről valamit, előre is köszi:)

2013. okt. 3. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is fogszabályzós voltam, le is akartam vetetni egy nagyobb ünnepség kedvéért, de az orvosom nem hajlott rá. Azt mondta, nem tanácsolja. Nem tudom miért, gondolom biztos az is sokat számít. Fogalmam sincs..
2013. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Komolyan végigmennél azon a hajcihőn, hogy leszedjék a breketteket? Nem túl kellemes élmény.

Egyszer is elég lesz átélni, nemhogy ilyesmi miatt.


Nagyon szép leszel azzal is. Nyugodj meg.



A fogaid visszaállhatnak pár hónappal korábbi állapotba.


Nekem egyszer jött ki az egyik brekettből az ív. Egy nap alatt hátra mozdult a fogam. Nem kicsit ijedtem meg, mert nem tartózkodtam otthon.

Aztán rá pár napra, mikor tudtam menni dokihoz, akkor visszanyomta a helyére hálistennek. Az sem volt kellemes.



Szóval normális doki ilyet nem csinál.

2013. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem amikor felrakták rosszabb volt mint amikor leszedte. 5-10 perc alatt lekapta rólam az egészet úgy, hogy alig érzed. felrakni a macerásabb de még le kellene szedni róla a ragasztó maradványokat is.
2013. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

jó, ez egyéni végül is, hogy kinek mennyire fáj. a lényeg, hogy fölösleges azon agyalni, hogy le kellene idő előtt szedetni egy szalagtűző miatt.


a fogak visszaállhatnak a nem kívánt állapotba akár egy nap alatt is.

2013. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, én is pont így gondoltam a dolgokat, ahogy írtátok, most már szerintem meg se fogom kérdezni, hogy leveszi-e:P

egyébként nekem olyan is volt, amikor fel lett rakva, az azt követő 3 héten belül, összesen három tappancs jött le, de hozzáteszem, hogy ezek a fehér porcelánok sokkal gyengébben tapadnak. Van egy fogam, amin nem akart megragadni a fehér (a négyes (ami ötös volt, csak ki lett húzva a négyes fogam)) és ezért fémet tett oda, ami tökéletesen megtapad. Viszont előtte, ahogy írtátok, nekem is eldeformálódott kicsit, és tényleg nem olyan kis baj ez, mert nekem úgy volt, hogy az első fogamról, az egyikről leesett a tappancs, és a másik, amelyiken ott volt a tappancs, az meg valahogy feljebb került, mint a tappancs nélküli. Aztán került rá tappancs, és újra beállt, de aztán meg nemtudom mitől megint nem egyenlőek a fogaim. Úgyhogy a drótba hajlított egy kis ívet, hogy az majd helyreteszi, de úgy látom, nem sok eredménnyel. Egyébként kíváncsi vagyok, hogy ha majd véglegesen leveszi, mennyit enged a fogam a szabályozott formájából. Mert az egészséges, hogy enged, nem?:P Még úgy is hogy éjszakait hordok...

2013. okt. 3. 21:01
 6/8 anonim válasza:

Ami egyszer leesett vagy leszedtek nem ragad úgy, mint azelőtt. Sajnos én ezzel megjártam. Lassan 2 éve vették le, és olyan vacak éjszakait kaptam (megjegyzem rendszeresen hordtam), hogy iszonyatosan visszaállt az alsó fogsorom. Anno megkaptam a készüléket, és visszamentem, hogy ragassza vissza, mert ez így borzadály, és mondta, hogy nem ragadnának már oda. Megjegyzem újat kellett vennem, 2 napja rakták fel, és ez már nyelv felöli, kívülről nem látszik, de a nyelvem már nem érzem. Egy szó, mint száz, nehogy leszedesd, mert te jársz rosszul!!!

Hozzáteszem, én is fogszabályzós voltam, amikor szalagavatóm volt.

2013. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

6 válaszoló!


Tudnál nekem egy kis információt mondani a nyelv felöli fogszabályzóról? Mennyibe került? Mennyire praktikus? Mennyire láthatatlan? Mennyire sérti fel a nyelved?

Köszi!!!

2014. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
noha nem nekem írtál, de. jóval drágább mint a külső, rendkívül zavaró, a nyelvedet párszor feltöri. Nagy valószínűséggel pöszébb leszel, ami idővel elmúlik.
2014. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!