Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megérné kihúzni 4 fogat a...

Megérné kihúzni 4 fogat a fogszabályzáshoz?

Figyelt kérdés
Most lettem 14 éves, és kicsit csálén állnak a fogaim. Éjszakai fogszabályzót nem kaphatnék már, a rendes fogszabályzóhoz meg kikéne húzni 4 fogamat, hogy rendesen elférjenek a fogaim. Megéri ez? Nem túl sok 4 fogat kihúzni emiatt? Nem lesz pl. olyan hogy túl sok hely lett és ezért a metszőfogaim között rés van? (felül kettőt alul kettőt húznának ki)

2013. okt. 11. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, megéri. Az egyik unokahúgomnak is kihúzták, ugyanúgy ahogy neked kéne. Ez 1,5 éve volt és azóta nagyon sokat javultak a fogai. Szépek lettek.
2013. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is kihúzták 4 fogamat, aminek nem örültem, de azóta mind a 4 bölcsességfogam kinőtt és olyan, mint a foghúzás előtt. Biztos keservesebb lett volna, ha nem húzzák ki és úgy próbál meg kijönni a bölcsességfog. Neked is kifognak majd nőni.
2013. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi :))

Még az lenne a kérdésem hogy a kihúzott fogak helye nagyon látszik?? Hülyén néz ki?

2013. okt. 11. 20:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem két fogamat húzták, mert csak felülre kellett. A helye egyáltalán nem látszik, hiszen azért kell őket kihúzni, mert egyébként nem lenne hely a szájban a fogaknak. Egyszer láttam olyat, aki húzás nélkül szabályoztatott, hát elég fura volt, igaz, hogy a fogai tökéletesen egy sorban voltak, de mind kidudorodott, kifelé állt, mintha épp készülne kicsúszni a protkója.
2013. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nekem 5 fogat húztak a fogszabályzó miatt. Felül még júliusban, akkor fel is rakta a felsőt, az alsót most rakják 22.-én. Az utóbbi két hétbe alulról 3 fogamat húztak, mert nekem volt egy plusz fogam, tehát bölcsességfogak nélkül is 29 fogam volt. :) Szerintem megéri kihúzatni a 4 fogat, bár alul kicsit tényleg olyan mintha már-már fogatlan lennék, de ránézek a felsőre és megnyugtat, mert látom, hogy ott már kisebb a hézag, mint volt. :)

17/L

2013. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem megérte.:) és semmi hézag nem maradt a fogaim közt
2013. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is megéri, tudom egészséges fogakat kihúzni bűn, de ha téged zavarnak, akkor mindenképpen csináltasd meg. :) Főleg most, még 18 éves korod előtt, mert utána rámegy a gatyád is.. Én is most vágtam bele a fogszabályozásba, 3 bölcsességfogamat vették ki, és 3 másik fogamat is. És még az utolsó bölcsesség fogamat is kiveszik majd, ha vége a kezelésnek. Az összesen 7 fog lesz. :) De nem bánom, mert iszonyatosan zavar a fogsorom, és számomra megéri. :) Viszont azt ajánlom, hogy mielőtt belevágsz, járj végig több orvost is és kérd ki a vélemyényüket. Ugyanis nem tuti biztos, hogy kell fogat húzni, van aki meg tudja oldani anélkül is, sok ilyenről hallottam. Sok sikert! :)
2013. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az adott fogok hol helyezkednek el ? középen hátul ? Én nemhuzatnám ki tényleg sok 4 fogat kihuzni
2013. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és ha eleö vagy középröl huzzák a fogadi ki bizony megmarad a helye
2013. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10%

Semmiképpen ne húzassátok ki az egészséges fogaitokat a fogszabályzás miatt!

Megoldható anélkül is, egyszerűen tágítani kell a fogívet. Csak sok fogszabályzó orvos egyszerűen lusta, mert kihúzni egyszerűbb.


Ha húznak, akkor a hiányt úgy töltik be, hogy szűkítenek a fogíven, és ez azzal jár, hogy az ajkaid beesettebbek lesznek, az arcformád változik. Mozgatni is többet kell a fogakat húzás esetén. A nagyobb mértékű mozgatás nagyobb instabilitást okoz a fogsorban, nagyobb lesz a visszarendeződés esélye, és nagyobb mértékű foggyökér-felszívódással jár.


Nekem kihúzták 4 egészséges fogamat a fogszabályzáshoz, és megbántam. A fogszabályzás után részben visszarendeződtek a fogaim, és egy helyen van egy nagy hiány a húzott fog helyén.


Ha azt mondja az orvosod, hogy húzni kell, akkor menj el másik, harmadik további orvoshoz, aki húzás nélkül is kezel.

2014. márc. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!