Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg sokkal jobban fáj a...

Tényleg sokkal jobban fáj a szemfogak és az első két metszőfog húzása?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszak felül a fogaim többnyire már csak gyökerek,vagy letörtek és mivel pótoltatni akarom a fogorvosom azt mondta mindet ki kell húzni.Már három örlőt kihúzott hátulról,túléltem nagy nehezen!!!Lassan sorra kerülnek a szemfogaim meg az első két metszőfogam és az ismerősök halálra ijesztettek azzal hogy iszonyú fájdalmas ezeknek a húzása.Ez tényleg így van,engem így is az ájulás kerülget amikor fogorvoshoz megyek annyira félek nemhogy még ilyen történetek után.Mit tudtok? A dokim semmit nem hajlandó mondani,majdnem hogy úgy jön ki az egész hogy szenvedjek csak amiért ilyenek a fogaim.Komolyan ha nem kéne másik dokinál fizetni a húzásért elmennék máshova.
2009. nov. 10. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy fajdalmasabb mint mondjuk egy kisorlo kihuzasa.azért lehet " problémasabb" foleg a szemfogak kihuzasa, mert nagyon hoszzu gyokeru fogak ( és nagyon fontos fogak is egyébként a fogazatban), ne aggodj, nem fog fajni, menj el és csinaltasd meg oket :)
2009. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A metszőfor huzása nem fájdalmas,de az orvosnak itt fokozottan kell ügyelnie, hogy ne törje bele a fogat> ezt ált. szájsebészeten orvosolják. A szemfogakkal más a helyzet: még azoknál az embereknél akiknek minden egyéb más fogtipusa:örlő, bölcsesség metsző, nincs mélyen és lazán illeszkedik a álkapocsba, azoknál is előfordulhat és igen valószínű, hogy a szemfog huzása nehezebb lesz. Ugyanakkor a szemfog jól hozzáférhető helyen van és az inyfelület lazításával az orvos erős és mély fogási felületet tud kialakítani. A fájdalomról meg annyit, hogy fizessen 2x adag zsibbasztóért, gyulladt fogínnyel ne menjen fogat huzatni. Elötte 1 héttel kb. Cataflam vagy az orvos által javasolt gyulladáscsökkentőt( Clorhexamed szájöblítő+gyógyszer)alkalmazása mindenképp kell. Az orvoson is sok múlik persze: ha sokat vacakol vagy gyenge a keze (pl.Nőknél) és félős,,, igen van olyan orvos aki ha látja hogy szenved és ideges a paciense azt hiszi azzal segít, hogy lassan "kiméletesen huzza ki a fogat. Pedig a foghuzás a végső állapot azt minél gyorsabban kell végrehajtani. Megjegyzés még bár nem tudom milyen pótlásról van szó de ha Implatológiai titánágyas fogbeültetésről van szó akkor az egyik legjobb hely a tartónak a szemfog vagy közvetlen környéke. Ha a huzás után a lyukon kesztűl itt furnak a csontba akkor megsporolható egy felesleges műtét ahola begyógyult ínyt újra felvágják és titán implatátumot helyeznek be amit 6 hónapig kell bent kell hagyni a fog látételéhez(legyen idelye homogén kapcsolatot kialakítani acsontanyaggal)

Összegzés: Nem kell félni csak jól fel kell készűlni, baj nem történhet mert ha beletörik is a szájsebészeten orvosolják a dolgot)

Jobbulást!

2009. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Apumnak is kihúzták pár éve őket, és nem fájt neki. Neki is felül, ugyanúgy mint neked.

De én azt tanácsolnám, hogy ha van rá lehetőséged kérj beutalót a szájsebészetre. Ott teljesen nyugodt lehetsz, mert nagyon profik, nagyon értik a dolgukat. Szakszerűek és ha kérdezel válaszolnak, nagyon tudom ajánlani.

Kitartást és jobbulást! :)

2009. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok!Az a baj hogy nem tudom elfelejteni a rossz gyerekkori élményem.Kértem már beutalót,mert a bölcsességfogaim is nőnek és nem tudnak előbújni,elképesztően szenvedek velük ,de nem adott inkább irt fel gyógyszert,meg mondta hogy ő mindent kihúz,nem kell szájsebész.Ez van csak már lennék túl rajt,vagy nyernék a lottón hogy megcsináltathassam altatásban.:-(((
2009. nov. 10. 12:21
 5/11 A kérdező kommentje:
már ki is húzták a bal 1-est nem is fájt,többé nem parázok
2009. nov. 10. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Már pótolja is a fogad? Azért nem irigyellek, hogy pont a legszembetűnőbb fogadat húzták ki:S
2009. nov. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Á,még nem pótolja még 10-et ki kell húzni az 5 hónap mert kéthetente húz 1-et.Utána még egy hónapig várnom kell aztán majd csak utána pótol,tehát fél év
2009. nov. 11. 12:36
 8/11 Kutyus70 ***** válasza:

Kedves kérdező! :) Remélem azóta már túl vagy az egészen, és minden rendben van! ;) Mégis úgy döntöttem, hogy én is leírom itt a szemfog kihúzásával kapcsolatos élményemet, hátha másoknak hasznára és bátorítására lesz.

Úgy 4-5 hete letört a baloldali szemfogam. Akkor nem fájt, és azt hittem nem is nagyon fog... de most pár napja egyre érzékenyebb lett. Négy nap alatt odáig jutott a dolog, hogy ma reggel már reggelizni is csak nehezen tudtam. Bár a fogaim 95%-át kihúzták már tíz éve, a szemfogaktól én is nagyon féltem. (köszönhetően a sok rémhíresztelésnek) Reggel 08:15 körül felhívtam a azt a fogászatot, ahová Budapesten a VI-kerületben tartozom, és mondták menjek el, kiszedik. Na összeszedtem minden bátorságomat és elmentem. Délelőtt csak a fogorvos csaj volt, és mondta, hogy ő nem meri kiszedni, de d.u. 14.00 órától van a szájsebész, és ő kikapja. Vissza is mentem, első voltam, és k.b. 14:10-kor beadta a szájsebész doki az érzéstelenítőt. Kiküldött, azt hittem minimum 5 percet várni kell majd mint régen... de legnagyobb meglepetésemre 2-3 perc után már vissza is hívott. Befeküdtem a székbe, letakartam szépen a zöld kendővel, reflektor bekapcs, és már ott is állt a doki a fogóval a kezében. Nem tudom elmondani mit is csinált, mert nem láttam, és érezni sem érezhettem lezsibbadt arccal, csak annyit tudok, hogy feltolta a fogót, aztán mintha kicsit jobbra-balra is csavart volna, és végül egyetlen lefelé irányuló húzással kiszedte. Nem mértem stopper órával, de tudom, hogy ez a művelet nem tartott talán még 30 másodpercig sem. :)) Ami meg a fájdalmat illeti, a fogó feltolásánál éreztem valamiféle nyomást, aztán a húzás pillanatában egy élesebb fájdalmat, de ez a fájdalom nem volt erősebb, mint amikor mondjuk egy rossz foggal véletlenül ráharapsz valami keményre. És csak 1-2 másodpercig tartott ez is. :) A következő pillanatban már meg is szólalt, hogy kész, ennyi, felállhatok! :D Alig hittem el, és ott vigyorogtam. :D Persze az asszisztens csaj még betett előtte egy géz pólyát, és mondta harapjak rá, tartsam bent 10 percig.

Tehát ennyi. Szerintem nem szabad félni, ez egy szúnyog csípés ahhoz képest, ha az ember hónapokig, netán évekig szenved vele. És ez egy állami fogászat, tehát nulla forint. Ismerek olyanokat, akik ugyanezért a műveletért sok tízezer forintot fizettek, nekik is körülbelül annyira volt "fájdalmas" mint nekem, csak annyi különbség, hogy nekik 20-30 percig csinálták. És vajon miért is...? :) Nyilván azért, mert ha elmész egy fogdokihoz, és adsz neki 50.000 Ft.-ot, akkor egy 2 perces foghúzás után igencsak elgondolkoznál, hogy miért is adtál neki egy raklap pénzt?!Ezért hát elhúzzák az időt, úgy tesznek mintha csinálnának valamit, hiszen te úgysem tudod mit csinálnak, nem értesz hozzá. Azt még el kell mondjam, hogy ez a doki aki nekem húzta, nem csak egyszerűen szájsebész, hanem az áll az ajtóján,hogy: Dr.******** ****** fogorvos, szájsebész és implantológus.Tehát tud egy-két dolgot annak ellenére, hogy alig van 30 éves.

Végezetül mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, hogy menjen el bátran, és akármilyen szemfog is legyen, szedesse ki, mert egy jó doki akinek biztos és erős keze van, pillanat alatt kiszedi és még csak nem is nagyon fáj.


Mindenkinek bátorságot és jobbulást.

2012. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szóval én nekem is húztak már előlről fogat, pontosabban a jobb szemfogat már 2 éve hogy hiányzik. Sajnos annyira letöredezett már hogy nem lehetett sehogy se megmenteni. Én is nagyon paráztam tőle, mert hát csak elül van meg csak nagy a gyökere, meg hasonlók. Szóval elmentem 2 éve nyáron hogy húzza ki mert már éppen hogy csak egy kicsi látszott ki belőle, de azt meg nem akartam megvárni hogy begyulladjon, fájni egyáltalán nem fájt. Bementem a dokihoz, meg is lepődött hogy ki kell húzni, eléggé sajnált is, na aztán kaptam a fog felé egy érzéstelenítőt, de mikor beszúrta az injekciót még a jobb szemem is elkezdett könnyezni, szóval szerintem erre készülj fel. De a húzás egyáltalán nem fájt, semmit se éreztem az egészből olyan hamar és egybe kiszedte, pedig a körzeti dokinál voltam, mert ugye nincs pénzem se, meg amúgy is jó doki mert nekem sok foggyökereket kiszedett meg egy pár rosz fogat is és nem is fájtak a húzások.

Nekem a jobb oldali második kisörlőm annyira beletört már az ínybe hogy nagyon nehezen tudta kiszedni és még sikítottam is, meg is kérdezte hány éves vagyok:) hogy ennyire fáj, akkor mivel két gyökere volt mikor kiszedte az elsőt visítottam aztán akart adni és másik injekciót de inkább nem kértem és másikat nagy nehezen kibírtam. Úgyhogy nekem az az egy foghúzásom fájt de nagyon, még annak mindig nem gyógyult be a helye, kell tán fél év is mire rendesen begyógyul.

Nekem nem volt vészes a szemfog, az mikor az injekciót beadja azt rendesen megéreztem.

2012. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem most húzta ki a fogorvos a szemfogamat. Az injekció sokkal rosszabb volt mint a húzás. Recsegést éreztem de fájdalmat nem. Most kezd kicsit fájni ahogy megy ki az érzéstelenítő hatása. Nem is fájdalom hanem szúró érzés.
2018. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!