Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőtt embernek hány foga van?

Felnőtt embernek hány foga van?

Figyelt kérdés

mert tudomásom szerint 32


de nekem most per pill kíváncsiságból megszámoltam, és most 29 van, de ebbből az egyik szerintem bölcsességfog.

Tudomásom szerint nekem csak 1 fogamat húzták ki eddig.


Viszont ha nem bölcsesség fog, és a kihúzott fogamat is visszaképzelem, akkor összesen 34 fogam lesz.


szóval nem értem :S



2013. okt. 13. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet,h kettő is bölcsesség fog.
2013. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Középröl számolva van kettö metszöfog (aki lapos), van egy szemfog, három örlöfog, meg egy bölcsességfog - ez eddig 8 darab, ezt megszorozva 4-gyel, kijön a 32.


Ennek alapján nézd meg, hogy neked melyik fogtipusból hány van, és akkor rájössz, hogy hány bölcsességfogad jött eddig ki.

2013. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

bölcsességfogakkal együtt van 32?


ha igen, akkor 1 bölcsességfogam van kint, egyet meg kihúztak. 3 bölcsességfogam bent pihen még ezek szerint.


amúgy mindegyik bölcsességfog kijön idővel? mikor?

2013. okt. 13. 21:19
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, azzal együtt van 32 :D az a 8.
2013. okt. 13. 21:25
 5/6 A kérdező kommentje:

illetve, nem is biztos hogy az íny alatt van fog?


közvben már olvastam hogy 18-25 között jön ki, én 23 vagyok, de nem tudom mióta van kint.

2013. okt. 13. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:
31 éves vagyok, 28 fogam van. Két bölcsességfogam nőtt ki, azokat ki is húzattam, ill. kettő még bent van alul, soha nem is fog kinőni, mert vízszintesen fekszik a csontban, teljesen kifejlődve. A 4 bölcsességfoggal együtt tehát összesen 32 foga van egy felnőtt embernek.
2013. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!