Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy egy...

Mitől lehet az, hogy egy felnőtt embernek alig, vagy egyáltalán nincsenek barátai?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel nem zárkózott, szívesen mozdul ki, szereti a társaságot és mégis ez van.
2012. okt. 10. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Felelőtlenség lenne kijelenti bármit is az adott ember megismerése nélkül...
2012. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy tárgyként kezeli az embereket, nem kerül velük intim kapcsolatba és ezzel még nincs is tisztában, azt hiszi mindent jól csinál. Az intim szót itt most nem testi kontaktusra értem, hanem szellemi-lelki kapcsolatra. Vedd észre, hogy ezerféleképp tekinthetsz egy emberre, akkor vagy sínen, ha megérintetted a lelkét. Ha csak jársz kelsz és tárgyként tekintesz az emberekre, csak látsz 1 arcot és egy testet, de érzelmileg nem kapcsolódsz rá, akkor nem születnek barátságok/szerelmek/kapcsolatok az életedben soha, csak szükségből vagy érdekből.
2012. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok ilyen típus.
2012. okt. 12. 10:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez nem típus kérdése. Típusokat csak tulajdonságok alapján különböztetünk meg, az életszemlélet vagy tiszta, vagy pedig szenvedést okozó és nem típusokba soroljuk.
2012. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Esetleg, talán... az is közrejátszhat ilyen esetben ha az illető olyan családi környezetben nőtt fel, ahol alig érintkeztek a külvilággal. Pl szülök alig/sehogy se tartják a kapcsolatot rokonokkal, ismerősökkel, nem viszik a gyereket emberek közé, csak ovi oda-vissza, annyira féltik, hogy alig tudják elengedni idősebb korában is bárhová, ilyenekre gondolok.


A családi neveltetés jelentős mértékben befolyásolja hogy miként fog az ember viszonyulni az emberekhez, így kialakulhat olyan, hogy bár az illető szeret társaságban lenni, mégis nehezen alakít ki kapcsolatokat.

2012. okt. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez viszont teljes mértékben igaz rám. Szüleim elítélik a barátságot, nekik egyáltalán nincs ilyen kapcsolatuk. Rokonokat utálják. Viszont ennek ellenére én nagyon is igénylem, csak valahogy mindig nagyon nehézkes. Nehezebben megy mint az átlagnak, pedig nagyon nem vagyok egy antiszociális. :)
2012. okt. 12. 23:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor helyben vagyunk. Teljesen véletlenül hasonló vagyok hozzád szociálisan és teljesen véletlenül hasonló családi légkörben nőttünk fel ilyen szempontból. Üdv a klubban.
2012. okt. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most olvastam a kérdést valamint a válaszokat és elképedtem. Én is dettó ilyen családban nőttem fel, egyedül az apai ági nagymamámmal tartjuk a kapcsolatot. A többi rokont utáljuk (többeket nem tudom miért), barátai a szüleimnek egyáltalán nincsenek, csak munkába járnak, illetve haza. Kis faluban éltem 20 éves koromig, ahol nekem sem voltak barátaim és édesapám sokszor azt hangoztatta, hogy az tetszene neki ha még az udvarból sem kéne hónapokig kimozdulni. Hozzáteszem erre többször is volt precedens.


Az én gyerekkoromat tovább fűszerezte az, hogy a szüleim állandóan gyűlölködtek (Pl.: szomszédnak új autója lett egyből ment a hurrogás...), valamint az, hogy az iskolai kapcsolataim is hulladékok voltak. Osztálytársak valamiért utáltak (lehet hogy a szülőktől eltanult gyűlölködő hozzáállás miatt), fizikai és lelki terrort kellett átélnem nap mint nap.


Jelenleg egyetemre járok és itt sincsenek igazán barátaim, sokszor negatívan állok emberekhez, indokolatlanul. Van valami megoldás ezekre a problémákra?

2012. okt. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt a linket egy másik kérdésnél találtam, mindenképpen érdemes elolvasni, ilyesmikről is van szó benne:

[link]

2012. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Olvastam a cikket, sajnos ebből nálam elég sok megvalósult, nem volt jó gyerekkorom. Most már külön élek és úgy képzelem el a családom, mintha lenne egy fal köztem és köztük, ami megvéd. :D Lehet kicsit furcsán hangzik, de ha van kontaktus, telefon, vagy személyes, mindig azt hallom, hogy de utálják egymást, a világot, az embereket. Pedig rohadtul nem vagyok erre kíváncsi.

Munkahelyeken van, hogy elég jól alakulgatnak barátságok, de amint megszűnik a meló, valahogy végetérnek a kapcsolatok, hiába keresem őket utána. :( Általában máshol is így megy velem. Pedig tényleg nem vagyok depis, meg zárkózott és elég sokat tudok dumálni. :D

2012. okt. 15. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!