Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ilyenkor mit kell...

Szerintetek ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítség kellene!


3 éve már,hogy a jobb hátsó 5-ös fogamat gyökérkezelték az SZTK-ban.

Pár hete pedig viszont ez a fog egyszer csak széttört evés közben. Megrepedt és széthullott.


Most egy nagyon minimális csonk áll ki az ínyemből,meg egy fél darab tömés mellette.Hát elég érdekesen néz ki.

Az eset óta elkezdett iszonyúan fájni a fejem,és az íny a háromszorosára dagadt,vérvörös színnel,és még lüktet is.


Édesanyám azt javasolta hogy menjek el magánrendelőbe,és ott majd kihúzzák.


Szerintetek ki lehet?

Vagy vésni kell?

Egyáltalán megmenthető ez a gyökérkezelt fog? ( Elég elkapkodott SZTK-s eljárásár volt.)


Ha el kell távolítani,megkérhetem a dokit hogy csak fúrja ki az egészet,és úgy szedje ki a darabkákat?


Tudom hülye kérés,de abszolút nem hat rám a tömés,fúrás.

A húzás annál inkább,egyszer el is ájultam miatta.A gyökérkezelésnél pedig érzéstelenítőt se kértem,és simán kibírtam.


Tanácsok?


2013. okt. 16. 22:28
 1/5 A kérdező kommentje:
-pedig *
2013. okt. 16. 22:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg vésni fogják, mindenképpen kérj érzéstelenítőt. Egyébként kibírható, én a tömést rosszabbul viseltem mint a vésést.
2013. okt. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj be holnap a Fogklinika ügyeletre

(Szentkirályi u). Ha fizetve van a TB-d,

megnézik ingyen

2013. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg, hogy lehet-e rátenni koronát
2013. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kapsz érzéstelenítőt, nem fog fájni
2013. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!