Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért mondta ezt a fogorvos?

Miért mondta ezt a fogorvos?

Figyelt kérdés

Oké,hogy egy pár dolgot el kell végezni a fogaimon,ezt én is tudom.

De azt mondta hogy mind a 4 bölcsességfogam ki kell szedni,miközben csak az egyikből van egy pici darab letörve,nem is szuvasodik.

Azt magyarázta hogy úsznak a gennybe,meg hogy megelőzés céljából...

De könyörgöm,a 4-ből 3-nak semmi baja sincs!


2013. okt. 18. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
DEhogy nincs, csak az állkapocsban. A legtöbb embernek a bölcsességfogai állandó gyulladásos gócot képeznek, és emiatt rengeteg probléma lehet. Célszerü minél elöbb kihúzatni, ez már elég rutindolog, és sok olyan probléma eltünik, amiröl nem is gondolná senki, hogy köze van a bölcsességfogakhoz (pl. állandó megfázás, izületi fájdalmak, stb)
2013. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ki akarják szedni, mint a 3 növőt, pedig mondták, hogy semmi bajuk. Csak ha baj lesz, nekik lesz több dolguk. Kösssz, vágják fel az ínyemet, csak úgy...
2013. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én se értem,ennyi erővel műtsék ki a szívemet,nehogy szívrohamot kapjak.
2013. okt. 18. 10:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Eléggé rossz példát hoztál fel a szívvel. Mivel szív nélkül nem igazán tudnál élni, bölcsfog nélkül viszont minden probléma nélkül.


Nekem az egyiken két kis ciszta is látszott már, még jó, hogy nem voltak nagyobbak. Fogszabi miatt műtötték ki. Három volt összesen. Egy állandóan belobbant, a másiktól olyan büdi volt a szám, mint állat, mert fogkefével nem lehetett tisztítani rendesen olyan lyukat képzett. A harmadik meg még ki sem nőtt, de az egész fogsoromat összezilálta.



Akkor gondolkozhatsz is, hogy miket okozhat még. Ez csak egy kis ízelítő volt. Ennél durvább esetek is vannak.

2013. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam. Tehát egyébként is ki kellett volna őket szedni, a fogszabi miatt meg elve, mert szabályzást csak úgy csinálnak, ha ki vannak szedve.
2013. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
az, hogy te nem nem latod, hogy gondot okoznak, meg nem jelenti, hogy minden rendben...fogalmad sincs, hogy mi mindent idezhetnek elo ugy, hogy neked fel se tunik. de tolem aztan hiheted magad okosabbnak a fogorvosnal, megis csak megalapozott a tudasod...hagyd csak bent oket
2013. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha aztán egy év múlva annak a 3-nak, aminek "semmi baja sincs" a gyökere begyullad és szájzárat kapsz, akkor elgondolkodhatsz, hogy értelmesebb lett volna a szakemberre hallgatni. Ugyanis akkor gyulladtan és szájzárral kimüttetni sokkal fájdalmasabb (mert pl a fájdalomcsillapító jóformán nem hat) és sokkal hosszabb idö, mire tudsz enni (mert a szájzár miatt sokkal nagyobb roncsolással lehet csak kiszedni azokat).
2013. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Azt magyarázta hogy úsznak a gennybe ....a 4-ből 3-nak semmi baja sincs!"


Szerinted ha a foggyökerek gennyben úsznak, az normális dolog és semmi bajuk sincs?!?!!?

2013. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 3. Már 7 éve nő a bölcsességfogam. Csodálatos úgy nő, mint szülőknél. Nő pár óráig, aztán hónapokig semmi. Ha 7 év alatt nem volt gond, nehogy már utána legyen.
2013. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az enyémekkel sincs semmi baj,gyönyörű a gyökerük,nem szuvasak,semmi sincs!Fogalmam sincs mire mondta a doki hogy úszik a gennyben,utána "kielemezte" nekem egy másik doki ugyanott,és ő sem tudott mit mondani,csak hajtogatta hogy azokat bizony ki kell szedni!Menjenek a pi**ába!

Így is 4 fogamat kell kihúzni,az már összesen 8 lenne.Normális?Egy altatás alatt?Hány hónap alatt gyógyulnék meg?Fél év?Csak azért kellene őket kiszedni,hogy minél több pénzt kaszáljanak!Magánklinika.Máris van másik orvosom.

2013. okt. 18. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!