Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás ellen mit tehetek?...

Fogfájás ellen mit tehetek? Csütörtökre kaptam időpontot.

Figyelt kérdés

Van egy lyukas fogam, és nagyon elkezdett fájni, nem tudom hogy hogy bírom ki odáig. Már kipróbáltam egy csomó mindent. Fájdalomcsillapító nem használ, pálinkával öblögetés sem, jeges borogatás, fokhagyma, szegfűszeg és tsi sem...

Valami ötlet? Mindjárt megpusztulok, aludni sem tudtam.



2013. okt. 27. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem kell időpontra várni, hanem el kell menni egyből. Valószínűleg az a fog már menthetetlen, annyira be van gyulladva vagy annyira rossz, hogy ki lesz húzva.

Vagy mehetsz ilyenkor ügyeletre is és kihúzzák ott.

2013. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csütörtökre kaptál időpontot, akkor feltételezem h már látta a fogorvos, és már ott mondta volna h ez a fog menthetetlen-e vagy tömhető. Gondolom ha nem mondta h húzni kell, akkor csak betömik, de ha nagyon fáj az már jó lyukas lehet, úgy h gyökérkezelésre számíthatsz.
2013. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még nem látta orvos, most megyek először hozzá. Én is gyökérkezelésre számítok. De a gyökérkezelés több alkalmas, akkor meg minek menjek az ügyeleteshez, ha csütörtökig úgysem tudja megcsinálni?
2013. okt. 27. 10:30
 4/5 anonim válasza:
Fogj egy lapos fejű csavarhúzót meg egy kalapácsot és üsd ki a helyéről.
2013. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy fogfájásra már a fájdalomcsillapító és a jeges borogatás sem hat, akkor az már hogy lenne menthető???

Azt úgy kihúzzák, mint a huzat!

És ha még történetesen menthető is, akkor valószínűleg piszkosul teli van gennyel, amit meg az ügyeleten kitisztítanak és máris nem kell belehalni a fájdalomba.

Amúgy ha éppen hátsó, nagy fogról van szó, akkor azt nem igazán szokták gyökérkezelni, ugyanis sokkal tovább tart a kezelése és nem is biztos, hogy hatásos lesz.

2013. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!