Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnátok segíteni nekem az...

Tudnátok segíteni nekem az állandó fogszabályzókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, holnap megyek először fogszabályozásra. Viszont az általános tudnivalókkal nem teljesen vagyok tisztában. Az az egy biztos,hogy kell fogszabályzó a fogamra, sőt az is biztos,hogy állandó, na de egy TB által támogatott rendelőben vajon mennyibe fog nekem ez kerülni?

Ezen kívül,hogy hogyan lehet tisztítani, mennyire fáj, az aktiválás az mit takar? Tapasztalatok?:)

Aki ezt megírja nekem, annak nagyon hálás lennék, előre is nagyon szépen köszönöm!:)



2013. okt. 27. 15:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a korom kimaradt: 14 éves vagyok!
2013. okt. 27. 15:52
 2/16 anonim ***** válasza:

Hogy most mennyibe kerül a fogszabályozás, azt nem tudom, már nem most volt állandó fogszabályzóm.

Viszont nem kellemes, eleinte tényleg elég fájdalmas, aztán elmúlik. Majd mikor jön a következő ellenőrzés és húznak rajta, akkor megint csak fáj pár napig.

Én vettem magamnak akkor speciális, fogszabályzóhoz ajánlott fogkefét és azzal tisztítottam.

Nekem jó 1 évig volt állandó, aztán pedig fél évig éjszakai.

2013. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én szerdán megyek először:D -eddig még nem voltam...barátnőm azt mondja kibírható,nem fáj annyira :) 15/L
2013. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor sok sikert neked is, én holnap túlesem rajta :)
2013. okt. 27. 17:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Te is csak először mész vagy már felteszik? :)
2013. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az hogy mennyibe fog kerülni nem tudom, mert én magánorvosnál csináltattam. Tisztítani sűrűn kell, vannak hozzá spéci eszközök (fogköztisztítő, fogszabályzós fogkefe). Én szájzuhanyt is használok :)

Mindent elfog majd mondani az orvos. Fogsz kapni viaszt hogy ha felsértené a szádat a fogszabi. Ezt majd a fogszabályzóra kell rárakni arra a pontra ahol kisebesedett. Én pl még 1x sem használtam.

A felrakás nem fog fájni...utána fog! Pár nap akár egy hét és elmúlik. Kezdetben majd csak puha ételeket fogsz tudni enni, mert fájni fog. Nyugi hamar meglehet szokni :)

2013. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Igen ma voltam először :)

Utolsó: Köszönöm a segítséget!:)

2013. okt. 28. 15:12
 8/16 anonim ***** válasza:
Na éés mi volt?? :) (én vagyok az aki szerdán megy először) légyszi réészletsen^^ :)
2013. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát csak annyi volt,hogy megnézte az orvos a fogaimat, mondta,hogy egy ragasztott készülékkel gyönyörűen rendben lehet hozni ( a ragasztott készülék az az állandó, többiek?), elmondta,hogy mennyibe fog kerülni, megbeszéltünk egy időpontot amikor megyek lenyomatvételre, és adott egy csekket az áráról :) ennyi volt!:)

Fogszabisok, mit gondoltok, a 25.000 forint nem kevés egy állandó, ha a ragasztott készülék az az állandó készülékért? Segítsetek légyszi!!!

2013. okt. 28. 17:36
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem olyan sok :)) Ha megkérdezhetem mikor mész lenyomatvételre??
2013. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!