Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Így kell és lehet viselkednie...

Így kell és lehet viselkednie egy emberrel a fogorvosnak? Milyen és mennyi jogom van? Beszélhet így egy pácienssel? (SZTK fogorvos)

Figyelt kérdés
Tegnap voltam fogorvosnál, mert fájt a fogam, kilyukadt, gyökérkezelés kellett. A doki adott szurit, kimentem, vártam kicsit, visszamentem, és mikor elkezdte majd kiesett a szemem annyira fájt. Felszisszentem, összerándultam egy párszor. Erre leordította a hajamat, hogy ne hisztériázzak, mert kaptam érzéstelenítőt, szóval nem fájhat, de nekem mégis nagyon fájt. A fogam oldalról volt szuvas, de az egész felső részét kifúrta, hogy a gyökérkezelést el lehessen végezni. Minden fúrásnál rándultam kicsit, remegett a kezem, mikor mondta, hogy öblítsek, nem tudtam megfogni egy kézzel a poharat. Aztán ahogy csinálta többször elmondta, hogy mit képzelek, fejezzem be, ez nem fájhat. Minden gyökérnél ahogy tisztította ki a gyökeret vége felé éles szúró fájdalmat éreztem, ami egyre jobban alább hagyott, a végén, mikor már a szárítás volt és a gyógyszeres cucc, már csak akkor fájt, amikor addig tolta azokat a pálcikákat, ameddig bírta. Éjjel nem fájt, most is csak úgy tompán érzem, de még az fülem felé is érzem (egyébként felső 6-os fog, és az 5-ös felől volt szuvas)

2013. okt. 30. 08:32
 1/5 A kérdező kommentje:

Persze mondanom se kell, hogy kapkodott, egyáltalán nem finomkodott, ha már szerinte hisztizek, akkor kapjam amit kérek.

Többször közölte velem, hogy annyira spriccel a vérem, (mintha az én hibám lenne, és direkt csinálnám) hogy fel kell miattam vennie egy arctakaró fejpajzsot (nem tudom mi a neve), és még a ruhám is véres lett.

2013. okt. 30. 08:36
 2/5 anonim ***** válasza:
magad is megadtad a választ..sztk-s fogdokihoz mentél...Nem,valóban nem kellene így viselkednie,de ez van sajnos általában...
2013. okt. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert SZTK orvos, még nem kéne így viselkednie. Voltam én is sztk-ban fogorvosnál, de tündériek voltak. Én a helyedben az első beszólásnál, felálltam volna, hogy, én nem maradok egy olyan sarlatánnál aki nem képes a betegét rendesen ellátni, és hivatalos panaszt tettem volna a viselkedése miatt. Majd átmentem volna egy másik sztk orvoshoz aki rendes. Te kifogtad a bunkót. Pedig tényleg vannak köztük is rendesek..
2013. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Kedves 1. válaszoló! Nem kéne alapból ilyet írni,gondolni az SZTK-s fogorvosokról. Jártam egy párnál és egyik sem viselkedett így. Ez nem SZTK-s orvos,hanem egyéni dolog.Kedves kérdező, tényleg nem szabadna így viselkednie,nyugodtan szóvá is teheted, neked van igazad!
2013. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mondjuk fölálltam volna és fizetés nélkül távozok, előtte elküldtem volna a jó qrva anyjába!

Sztk-s orvosról nincs jó véleményem, egy foknyaki kopást lyuknak gondolt, hát ha kifúrja, ma nem lennének fogaim. Amúgy ez a Zuglói sztk-ban volt egy alkesz, folyamatosan bagozó nő vol ta fogorvos úgy tíz éve, azóta nem tudom mit változott de én csak egy nagy fogorovsi maszek klinikán hagytam megcsináltatni a fogaimat.

Kedvesség, mosoly, türelem, semmi sem fájt, pedig 6 fogat koronáztak.

Igaz hogy több százezer forint volt de nem bántam meg sőt, nem is mennék máshova!!

2016. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!