Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FOGORVOSI ELLÁTÁS/ FOGÁSZAT...

FOGORVOSI ELLÁTÁS/ FOGÁSZAT Mit lehet tenni akkor ha az sztk fogorvos durván félre diagnosztizálta a fogamat és rátömött arra amire nem kellett volna, jelen pillanatban halad egy gyulladás az állkapcsom felé? . Folyt lejjebb

Figyelt kérdés

.......ám azt mondta egy fogorvos (körzetem szerinti) hogy van valami törvény amely szerint csak őhozzá mehetek vissza egy évben belül (aki elrontotta és kutyába sem vett)?


Magán orvosi ellátásra nincs 70 ezrem. Ügyeleten ellátnak vagy ott is elzavarnak és úgy néznek rám mint valami ingyenélőre aki kéreget? Fizetem a TB-t!! Az sztk-s ügyeletes drnő az imént küldött el a francba, behallatszott a telefonba ahogyan háborog, hogy "ő evvel nem foglalkozik" .... Hát miféle rendszer ez?!!!

Pedig teljesen udvarias vagyok, nem bonyolítok semmit csak ellátást kérek ( mert súlyosbodik a fog helyzet hétfő óta )


2013. okt. 18. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
HÁny fogorvos van a körzetedben? Nálunk van vagy 8 és nekem mikor az egyik nem jött be, átmentem egy másikhoz (egy hónapon belül).
2013. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Visszatelefonálnék és kérném a szerv nevét, ahol panaszt tehetek!


Utána megkérdezném, hogy ő szerinte hova forduljak ahol hajlandók foglalkozni velem.


Nem tudom hol laksz, de a Mária utcában ellátnak mindenféle esetet úgy tudom.

2013. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kerületemben van vagy 10 fogorvos de akihez konkrétan mentem pár napja a sajgó fogammal ( aki az utcám szerinti ) azt mondta, hogy "ha egy éven belül másik orvos csinálta a konkrét fogat ,akkor csak ahhoz mehetek vissza". Oda kaptam időpontot 28-ára. Az elküldős dr után 2 nappal ügyeletre kellett reggel mennem egy pokoli éjszaka után ahol egy kerületembeli de nem az "egyéves" dr úgy beszélt velem mint egy kuytával "hogy mit keresek ott" de nagy kegyesen ellátott úgy, hogy egyáltalán nem érdekelte a konkrét baj hanem rátömött a beteg fogra. Ami természetesen a tömés alatt egyre rosszabbodik , már az állkapocs csontom fáj és egyre nehezebben és fájdalmasabban nyitom a számat.

Előbb felhívtam az szt-k ügyeletet ahol igen igen durván bezsélt az ügyeletes doktornő és azt mondta , hogy "menjen a Szentkirályi utcába" majd behallatszott a telefonba hogyan durva hangon hőbörög , hogy "én evvel én foglalkozom".

Pedig csak azt kérdeztem , hogy ellátnak-e?

A fogorvosi ügyeletről meg azt olvastam , hogy ott csak húznak....(????) Mert ide egyértelműen gyökérkezelés kell majd tömés. Várjam meg míg hétfőre nagyobb lesz a baj?

Nem értem a bürokrácia útvesztőit és ezt az embertelen stílust.

2013. okt. 18. 19:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok.....Hiszen hétfőn sem lesz orvos aki ellásson! Én még a régi időknél tartok amikor bement az ember az sztk-ba. Bár fogorvos nem kellett csak életemben egyszer a tavalyi akihez küldözgetnek. Ha fizetem a tb-t akkor miért küldözgetnek és aláznak meg? Miféle ország ez?????
2013. okt. 18. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Felháborító tényleg. Azt javaslom, hogy menj el a rendelőbe, és keresd meg a betegjogi képviselőt. Mondd el neki a történetet. Sokszor ez nagyon hatásos! Ugyanakkor menj el a Szentkirályi ügyeletre nyugodtan. Ott nemcsak húznak! Vagy a saját sztk-n lévő ügyeletetekre, mindegy, csak ne ehhez a dokihoz!
2013. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2#-es vagyok.


A betegjogi képviselő is jó ötlet. Tuti nem hagynám annyiban. De én már a telefonban megmondtam volna neki, hogy állítsa le magát, mert mégis mit képzel? A betegekből él, abból a pénzből, ami te, én stb... fizetünk!

Szóval vegyen vissza az arcából, vagy ha nem telik kulturált modorra, akkor keressen másik munkahelyet.



Velem is előfordult, hogy úgy beszéltek mint egy ronggyal, aztán megfogadtam, hogy még egy ilyen eset, és nem hagyom annyiban. Nem kellett sokáig várnom, ráadásul egy kis asszisztens arcoskodott az ügyeleten. Na hát nem tette zsebre, amit kapott tőlem, nem győzött elnézést kérni, mindezt több ember előtt.

Olyan stílust kell velük alkalmazni, amilyet ők veled, attól majd észbe kapnak, és megemlíteni a képviselői szervet, attól talán észbe kap kicsit a gyökere.

2013. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!