Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkorona tapasztalatok?

Fogkorona tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretnék elmenni bejelentkezni a fogorvoshoz hogy csináltasson az első két fogamra koronát.1 cm hézag van közöttük és nagyon idegesít.Az lenne a kérdésem hogy ha felteszi a koronát akkor mekkora hézag marad az első kettő között?

Nem lesz hézag a mellettük lévő fogaknál vagy oda is csináltatnom kell majd?

Mik a tapasztalataitok ezen a téren? Fájdalmas?

Ugyan úgy tudtok harapni pl.almát is?


Köszönöm! :))


17/L.



2013. okt. 30. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz hézag, és nem lesz fájdalmas.

A fogakat leköszörülik, hogy rámenjen a korona, de injekciót adnak. A szúrás lesz a legrosszabb.

2013. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm :))

És utána tudok majd rendesen harapni almát,szendvicset stb.? :))

2013. okt. 30. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha porcelánkorona lesz, akkor vigyázni kell rá, nekem megrepedezett, szerintem a sós mogyitól.
2013. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kicsit off: én most fogom kicseréltetni a koronámat, mert elkövettem azt a hibát, hogy hagytam amalgámot használjanak.
2013. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én meg nem adnám a jó fogaimat koronáért cserébe csak azért mert hézag van.Kb negyede lesz csak a harapási erő és nem nem tudsz majd normálisan almába harapni szendvicsbe igen.Én nem köszörültetném le a két egészséges fogamat biztos.A koronát időnként cseréltetni kell ez pénz és kellemetlenség.Egy idő után el kezd majd a korona alatt romlani a fog akkor azok is mennek a kukába és új korona kell .14 éves korom óta van nekem is,sajnos
2013. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne koronát csináltass, hanem csak porcelánhéjat, az kevésbé roncsolja a fogadat és úgy tudom azzal a hézagot szépen meg tudják oldani a fogorvosok. A koronával is tudsz majd ugyanúgy harapni, olyan lesz, mint a saját teljesen, de ha fém-porcelán (hagyományos és nem cirkon) akkor idővel beszürkül a felső része, 6-8 év után pedig cserélni kell és majdnem biztos lehetsz benne, hogy valamelyik kihúzásra fog kerülni közülük még 40 éves korod előtt. Talán a cirkon cadcam-os jobb lehet.
2013. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én sem jókedvemből csiszoltatnám le,csak már unom hogy ilyen rondák a fogaim.

2013. nov. 3. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!